Telefonda Konum Ayarı Nerede Ve Konum Ayarı Nasıl Açılır

Telefonda Konum Ayarı Nerede Ve Konum Ayarı Nasıl Açılır

Geçtiğimiz günlerde Whatsapp’da konum atmayı anlatmıştım ama konum ayarları ile ilgili bir sıkıntı yaşanmaktadır. Şöyle ki; konum kapalı olduğunda konum gönderilemiyor, yada konum açık ancak konum yine doğrulanmayıp GPS ‘i bulmuyor.

Kullanıcılar, genellikle bildirim alanından konumu açtıkları için konum açık ve konumu bulamadığı için sorun yaşıyorlar. Bu gibi bir durumda konum ayarlarından bir düzenleme ile konumun daha kolay bulunmasını sağlayabilirsiniz.

Konum Ayarlarından konum modu nasıl ayarlanır? Konum nasıl daha kolay ve hızlı bulunur

1- Ayarlar dokunalım.

2- Konum’a dokunalım.

3- Konum ayarlarında konum açık ise hiç değiştirmeyin. kapalı ise açın.

4- Konum ayarı altında “mod” a dokunalım.

Telefonda Konum Ayarı Nerede Ve Konum Ayarı Nasıl Açılır

Konum modu ayarlarında 3 tane seçim göreceksiniz:

– Yüksek doğruluk.
– Pil tasarrufu
– Yalnızca cihaz

Telefonda Konum Ayarı Nerede Ve Konum Ayarı Nasıl Açılır

Yüksek doğruluk ayarlarında: GPS; Wi-Fi, bluetooth veya hücresel ağlar kullanılır.

Pil tasarrufu modunda wi-fi , bluetoth veya hücresel ağlar kullanılır.

Yalnızca cihaz ‘da ise sadece gps kullanılır.

Tavsiyem sadece GPS ‘de kullanabildiğiniz kadar kullanmanızdır. Ancak bulunduğunuz konumda GPS ile yer tespiti yapılamadığı durumda hemen pil tasarrufu moduna almalısınız. Wi-Fi , bluetoth veya hücresel ağları kullanaraktan konumu atabilirsiniz.

Halen bulunamazsa yüksek doğruluk moduna alabilirsiniz. Ancak konum ile ilgiliz işleriniz bittiğinde ya kapatın, yada yalnızca cihaza almanızı tavsiye edeceğim. Ben genellikle konumu kapatmayı tercih ediyorum.

Konu anlatımı sony xa ultra android 7.0 sürümüne öre anlatılmıştır.

“Telefonda Konum Ayarı Nerede Ve Konum Ayarı Nasıl Açılır” üzerine 9 yorum

 1. Telefonumun ekranında GPS ayarlarını açmadan kullanamazsınız diye bir bildirim geliyor ve bu beni çok rahatsız ediyor telefonum general Mobile yardımcı olur musunuz

  Yanıtla
  • @Cengiz

   Konunmu açmak isteyince mi diyor? durduk yere mi diyor? bir uygulamaya girince mi diyor ? nerede ve ne zaman bu sorun ile karşılaşıyorsun daha net bişey dersen yardımcı olabiliriz. Örneğin bir uygulama ” Market ” uyguşaması diyelim yada ” Banka ” uygulaması zorunlu olarak konumun açılmasını istiyor. Buda normal çünkü adres tespiti yapması gerekiyor. Sen bu sorunu nerede yaşıyorsun?

   Yanıtla
 2. Kullandığım telefon vestel Venüs v 3 kullanıyorum atılan konuma gitmek istiyorum lakin konuma gitmek için başla tuşuna bastiğmda buraya gidilen yol bulunamadı diyor. Yardımcı olursanız sevinirim

  Yanıtla
 3. Konum bilgisi en çok pil tüketen özelliklerin başında geliyor diye biliyorum doğru mudur ? eğer öyle ise bende bundan sonra konumu özellikle kapalı tutmaya çalışacağım , Teşekürler

  Yanıtla

Yorum yapın