Windows’da Kilit Ekran Resimlerini Yenile

Windows 10'da Kilit Ekran Resimlerini Yenile

Windows 10 ve Windows 11’de  kilit ekran resimleri, her oturum açışınızda Bing’de olan resimleri otomatik olarak indirip Kilit ekranda gösterir.  Ve 1709’da başlayan kilit ekranı hataları  hala devam ediyor.        6 Ocak 2018’de kilit ekranında resimlerin değişmeme sorununa çözüm bulmuştuk. Ancak 1709 sürümü ile 1909 farklı olduğu için script’in çalışmadığını gözlemledik ve hem Windows 10 1709 , Windows 10 1909 Hemde Windows 11’de çalışacak şekilde scripti güncelledik… 

Özellikle bazı kullanıcılar Kilit ekranında  resimlerin yenilenmesinden çok hoşnut. Örneğin babam bu resimlerin sürekli yenilenmesi hoşuna gidiyor. Windows 10’un 1709  sürümünde de kilit ekran resmi yenilenmemeye başladı ve  bu resmi beğendiniz mi özelliği bile sunulmuyordu. Lakin Windows 10 1909’a kadar gelmiş olsak bile halen bu sorun devam ediyor. Kilit ekran resimleri bir süre sonra yenilenmemeye başlıyor. Kilit ekran resmi sıkışıp kalıyor ya hep aynı resmi gösterir. Yada siz bir resmi beğendiniz diye artık kilit ekrandaki resim bir kaç gün değişmeden kalıyor. Kilit ekranda resmi değişmeyip aynı resimde kaldı ise kilit ekran resimlerini sıfırladığınızda bu sorun ortadan kalkacaktır.

Windows 10'da Kilit Ekran Resimlerini Yenile

Windows’da kilit ekran resimleri nasıl sıfırlanır?

Windows ‘da  kilit ekran resimlerini sıfırlamak sizler için hazırladığımız script ile çok kolay sadece tek tık ile kilit ekranda resmin yenilenmeme sorunu çözülecek. İşte adımlar:

1- Makale sonundaki kilit_ekran_fix.rar dosyasını indirin. Zip dosyasından çıkarın. Şifresi ceofix

2- İçerisinden kilit_ekran_fix.vbe dosyası çıkar.

3- kilit_ekran_fix.vbe dosyasına çift tıkayın.

4- Kullanıcı hesabı denetimi ekrana gelecektir. Tamam butonuna tıklayın. Çok az bir süre bekleyin power shell ekranı (mavi bir pencere)  çok kısa süre içerisinde ekrana gelecek. Ve ardından;

5- Kilit ekran hataları giderildi şeklinde bir pencere açılacaktır. Sadece tamam butonuna tıklayın.

Windows 10'da Kilit Ekran Resimlerini Yenile

9-  Bilgisayarı yeniden başlatın. Yada bir süre bekleyin.

Windows  + L tuşu ile bilgisayarınızı kilitleyebilirsiniz ve Kilit ekranında yeni Bing görüntüleri görülmelidir. Sorununuz çözülmüş olacaktır.

▼Download▼ Şifre:ceofix

Yayınlanma tarihi: 24 Ara 2019-GÜncellenme tarihi: 02-02-2023

“Windows’da Kilit Ekran Resimlerini Yenile” üzerine 50 yorum

Yorum yapın