Google Chrome Tarayıcısının Ayarları Nasıl SıfırlanırGoogle Chrome Tarayıcısının Ayarları Nasıl Sıfırlanır

Google Chrome kullanırken bazen sorunlar çıkar, tarayıcı yavaşlar ve donar. Yada Chrome tarayıcıda bir kaç ayar değiştirmişsinizdir ve sorunlarlar başlar. Ancak ufak sorunlar için chrome tarayıcıyı kaldırıp yeniden kurmanıza gerek yok.

Aslında herkes biliyordur, hiç bir tarayıcı mükemmel değildir. Chrome’a sinirlenip FireFox’a geçtiğim oldu ancak ondada yapamadım. Sanırım chrome bana özellikleri bakımından ideal bir tarayıcı. Tek sıkıntısı şifrelerin aktarılması umarım kısa sürede bu durumu çözerler ve kullanıcı dostu olup bir artı daha kazanırlar. Bunun yanı sıra hız bakımından Chrome en iyi tarayıcılardan biri olsa da zaman zaman şikayetler olmuyor değil.

Google chrome tarayıcının performans yavaşlarsa yada ayarlarında karışıklık meydana geldi ise aşağıdaki adımları uygulayarak ayarları sıfırlayabilirsiniz: 

1- Chrome’u açın.

2- Adres satırına aşağıdaki yolu yazın ve Enterlayın.

Chrome://settings/reset

3- Sıfırla seçeneğine tıklayın.

google chrome tarayıcı sıfırla

4- Sıfırlama işlemi ile ilgili bir açıklama ekranı ile karşılaşacaksınız. Ve sıfırlama butonuna tıklayın.

google chrome ayarları sıfırla

5- Ben mevcut ayarları bildirme seçeneğinden tiki kaldırıp sıfırlamayı tercih ediyorum. Aksini düşünüyorsanız kutudaki işareti kaldırmayın. Ve sıfırla butonuna tıklayın.

6- Tüm işlemler sonrasında, Google Chrome varsayılan ayarları geri yükleyecek, uzantıları devre dışı bırakacak, çerezler gibi ön belleğe alınan verileri temizleyecek, ancak yer imleriniz, geçmişiniz ve şifreleriniz silinmeyecektir.

Firefox kullanıcı iseniz firefox ayarlarını sıfırlamak için aşağıdaki linke tıklayın:

Mozilla Firefox Varsayılan Ayarlara Nasıl Sıfırlarım

2 Yorum

  1. Serkan albeniz 3 Ocak 2018 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 3 Ocak 2018 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir