Chrome Tarayıcıda Şifreleri İçe Ve Dışa AktarChrome Tarayıcıda Şifreleri İçe Ve Dışa Aktar

Google Chrome 65.0.3325.162 (Resmi Derleme) (64 bit) Sürümü sürüm itibari ile artık şifreleri içe ve dışa aktarma butonları geldi.

Google Chrome tarayıcı material tasarıma geçtikten şifreleri artık dışa aktarma seçeneği artık pasif olmuştu. Ve bununla ilgili olarak yazılım ve eklentilerde bile verimli çalışmıyordu. Bununla ilgili olarak gerek google product forumlarında gerekse diğer forumlarda insanlar şifrelerimizi bulut depolamada barındırmak istemiyoruz şeklinde veryansın ettiler. Elbetteki haklıydılar.

Neden online alışveriş ve bankacılık yaptığımız tarayıcımızdaki şifrelerimizi bulut depolamada paylaşalım ki? Kaç kere bulut depolama servislerinin hacklendiğini bile bile hemde. Google sonunda Chrome tarayıcısını güncelledi ve kullanıcıların çok istediği şifreleri içe ve dışa aktar butonlarını sundu. İşte şifreleri nasıl içe dışa aktarabileceğinizin adımları:

Google Chromeda Şifreler İçe Ve Dışa Nasıl Aktarılır?

1- Google Chrome’u açın.

2- Adres satırına aşağıdaki url’yi kopyalayıp yapıştırın ve enterlayın.

chrome://flags/#password-import-export

3- Açılan sayfada “Password export. Mac, Windows, Linux, Chrome OS” yazısının karşılığındaki “Default” yazan kısma tıklıyoruz. Açılır pencereden “Enabled” olarak değiştiriyoruz.

Ve yine Password import . Mac, Windows, Linux, Chrome OS” yazısının karşılığındaki “Default” yazan kısma tıklıyoruz. Açılır pencereden “Enabled” olarak değiştiriyoruz.

4- Bu değişikliğin ardından yeniden başlatma ister. En alttaki ” Relaunch  Now ” Şimdi yeniden başlat ” butonuna tıklayın.

 Relaunch  Now " Şimdi yeniden başlat "

5- Yeniden başlatmanın ardından. Aşağıdaki linke tıklayarak Google chrome’da şifrelerinizi dışa yada içe aktarma butonları üç noktalı simgeye tıklar tıklamaz görülecektir.

chrome://settings/passwords

 Google chrome'da şifrelerinizi dışa yada içe aktarma butonları


Yukarıdaki linki kullanmak istemezseniz. Sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayın. Ayarlar > sol üst köşedeki hamburger menüye tıklayın. Gelişmiş > Şifreler ve formlara tıklayın. Ve sonrasında şifreleri yönete tıklayın.

Hepsi bu kadar.

Aşağıdaki Konularda ilginizi çekebilir:

Web Tarayıcısından Şifreler Nasıl Dışa Aktarılır
Mozilla Tarayıcısına Chrome Yer İmleri Ve Şifreleri Nasıl Aktarılır
Chrome’da Şifreler Nasıl Sıfırlanır?

6 Yorum

    • Nimet Tuba ÖzYönetici Alıntıla
  1. Güray dayıoğlu Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici Alıntıla
  2. Sunay doğan Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir