Chrome Tarayıcıda Şifreleri İçe Ve Dışa Aktar

Google Chrome’da şifreleri içe ve dışa aktarma butonlarını aktif et

Chrome Tarayıcıda Şifreleri İçe Ve Dışa Aktar

Google Chrome tarayıcı material tasarıma geçtikten sonra şifreleri  dışa aktarma seçeneği pasif olmuştu. Ve bununla ilgili olarak yazılım ve eklentilerde bile verimli çalışmıyordu. Bununla ilgili olarak gerek google product forumlarında gerekse diğer forumlarda insanlar şifrelerimizi bulut depolamada barındırmak istemiyoruz şeklinde veryansın ettiler. Elbetteki haklıydılar.

Neden online alışveriş ve bankacılık yaptığımız tarayıcımızdaki şifrelerimizi bulut depolamada paylaşalım ki? Kaç kere bulut depolama servislerinin hacklendiğini bile bile hemde. Google sonunda Chrome tarayıcısını güncelledi ve kullanıcıların çok istediği şifreleri içe ve dışa aktar butonlarını sundu. İşte şifreleri nasıl içe dışa aktarabileceğinizin adımları:

Google Chromeda Şifreler İçe Ve Dışa Nasıl Aktarılır?

1- Google Chrome’u açın.

2- Adres satırına aşağıdaki url’yi kopyalayıp yapıştırın ve enterlayın.

chrome://flags/#password-import-export

3- Açılan sayfada “Password import Mac, Windows, Linux, Chrome OS” yazısının karşılığındaki “Default” yazan kısma tıklıyoruz. Açılır pencereden “Enabled” olarak değiştiriyoruz.

Google Chromeda Şifreler İçe Ve Dışa Nasıl Aktarılır?

4- Bu değişikliğin ardından yeniden başlatma ister. En alttaki ” Relaunch  Now ” Şimdi yeniden başlat ” butonuna tıklayın.

5- Yeniden başlatmanın ardından. Aşağıdaki linke giderseniz Google chrome’da şifrelerinizi dışa yada içe aktarma butonları üç noktalı simgeye tıklar tıklamaz görülecektir.

 

chrome://settings/passwords

Google Chromeda Şifreler İçe Ve Dışa Nasıl Aktarılır?

Yukarıdaki linki kullanmak istemezseniz. Sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayın. Ayarlar > sol üst köşedeki hamburger menüye tıklayın. Gelişmiş > Şifreler ve formlara tıklayın. Ve sonrasında şifreleri yönete tıklayın.

Hepsi bu kadar.

Aşağıdaki Konularda ilginizi çekebilir:

Web Tarayıcısından Şifreler Nasıl Dışa Aktarılır

Mozilla Tarayıcısına Chrome Yer İmleri Ve Şifreleri Nasıl Aktarılır

Chrome’da Şifreler Nasıl Sıfırlanır?

Yayınlanma tarihi: 15 Mar 2018,-Güncellenme tarihi:25-08-2021“Chrome Tarayıcıda Şifreleri İçe Ve Dışa Aktar” üzerine 10 yorum

 1. Çoğu yerde uyguladığım yöntemler çalışmadı sizdeki ile halletim elinize sağlık

  Cevapla
 2. Bu iyiydi. Sanırım konuyu güncellemişsiniz sakınca görmezseniz bunu forumda paylaşmak istiyorum. Harika bir konu. (yanıt gelene kadar konu açmayacağım)
  Teşekkürler emeğinize sağlık Tuba hanım.

  Cevapla
  • @shampuan

   Merhaba Shampuan evet konuyu güncelledim. çünkü eski yöntem çalışmıyordu. Elbette “sordum forumda”paylaşabilirsin. 👍

   Cevapla
 3. teşekkür ederim çok yararlı oldu

  Cevapla
  • @Ensar

   Rica ederim Ensar. Yorum için teeşkkürler.

   Cevapla
 4. Bu Google chrome ne yapmaya çalışıyor analamıyorum mesela benzeri bir yöntem 2016 da çalışırken sonra bozdular ve uzun bir süredir çalışmıyordu , sonunda tekrar çelışmasına sevindim , elinize sağlık

  Cevapla
  • @Güray dayıoğlu

   Bende çok sevindim bir geliyor sonraki güncelleme ile kayboluyor artık takip edemez olduk ancak hali hazırda şu an aktif iken yedekleri almak lazım. 🙂

   Cevapla
 5. İşte bu güzel haber , bunu neden kaldırmışlardı zaten hiç anlam verememiştirm , sırf bu yüzden tarayıcı değiştirmeyi bile düşünüyordum , google hatasını çabuk farketti , teşekürler

  Cevapla
  • @Sunay doğan

   evet bu büyük bir hata idi. benim gibi pek çok kişi bu sırada format attı ve bin bir türlü yol denediklerine eminim.

   Cevapla

Yorum yapın