Instagram Hashtag Özelliği İle Nasıl Takip Edilir

Instagram Hastag Özelliği İle Nasıl Takip Edilir

Twitter ile başlayan hashtag dönemine facebook katılmıştı ve artık hashtag hayatımızdan çıkmaz oldu.

İnsanlar resimlerini yada anlatmak istediği cümleleri (# ) hashtag simgesi ile yayınladıklarında pek çok kitleye ulaşmış oluyorlar. Ayrıca diğer kullanıcılarada uygulamaların arama sonuçlarında hashtag ile aradıklarını rahatça buluyorlar.

instagram’da artık hashtag ile ilgili geliştirmeler ve güncellemer getirdi. Hashtag takip etme özelliği kullanıcılar ile bir hashtag araması yapıp ilgili hashtag’i takip etme imkanları olacak.

Peki instagram hashtag takip etme özelliği yada uygulama arayüzündeki Türkçe ifadesi ile geçen konu etiketleri nasıl kullanılıyor?

1- instagram uygulamasını açın.  Uygulama sayfasının altındaki arama ikonuna dokunun.
2 – Ve Üst kısımdaki arama çubuğuna dokunun.

 instagram hastag takip etme özelliği

3- Takip etmek istediğiniz bir etiket ( hashtag)  yazın.

4- “Etiketler” sekmesinin seçili olduğundan da emin olun.

5 – Etiket seçtikten sonra üstteki mavi “Takip et “ butonuna dokunabilirsiniz.

instagram_etiketler

7- Bir etiketi takip etmeye başladıktan sonra, ana sayfanızdaki başlıkta hashtag simgesi profili ve  en iyi gönderilerini görmeye başlarsınız. Ve ilgili etiket öyküler çubuğunuzda da yerini alcaktır.

8- Takip ettiğiniz konu etiketlerinin bir listesini görmek için profil sayfanıza gidin ve “Takip butonuna” tıklayın. Konu etiketleri sekmesine geçip takip ettiğiniz konu etiketlerini düzenleyebilirsiniz.

instagram konu etiketleri

NOT: Takip ettiğiniz konu etiketlerinin herkes tarafından görülebileceğini unutmayın. Ancak, hesabınızı gizli olarak ayarladıysanız, yalnızca sizi takip eden kullanıcılar bunu görecektir.



“Instagram Hashtag Özelliği İle Nasıl Takip Edilir” üzerine 4 yorum

 1. Hashtag takip edemiyorum, sizdeki anlatimda 5.maddede bulunan “takip et” butonu cikmiyor. Sizce sorun ne olabilir, duzeltebilir miyim?

  Tesekkurler

  Cevapla
 2. Merhaba,

  Hashtag takip edemiyorum, sizdeki anlatimda 5.maddede bulunan “takip et” butonu cikmiyor. Oraya kadar bir problem yok. Sizce sorun ne olabilir, duzeltebilir miyim?

  Tesekkurler

  Cevapla
 3. Çok teşekürler yni birşey daha öğendim , lakin hesabı gizli olarak ayarlasak bile bizi takip eden kullanıcıların bunu görmesi tyhaf keşke tam gizli yapabilselermiş.

  Cevapla
  • belki güncelleme ile onada bir seçim sunabilirler. Teşekkürler görüşünüzü yazdığınız için.

   Cevapla

Yorum yapın