Android Cihazı Güvenli Modda BaşlatAndrodi Cihazı Güvenli Modda Başlat

Android telefon Güvenli Modda Nasıl açılır? Android telefonda güvenli mod nedir? Android cihazı güvenli modda başlatmanın nedeni nedir?

Android cihazlardaki güvenli modun anlamı bilgisayardaki güvenli mod ile aynıdır. Android telefonu güvenli modda başlattığınızda telefonunuzda aldığınız hataların kaynağını bulabilirsiniz. Örneğin, telefonunuzun pili çabuk bitiyor olabilir. Cihaz çalışırken donma yapıyor olabilir yada aşırı ısınıyor olabilir. Güvenli mod tamda bu noktada işimize yarıyor. Bir süre güvenli modda cihazı takip edip sorunun hala devam edip etmediğiniz kontrol edebiliyoruz.

Sebebi ise güvenli modda tüm 3. parti yazılımları cihazdan devre dışı bırakıyor. Böylelikle cihazın verdiği hatanın yazılım kaynaklı mı yoksa android sisteminde mi hata oluştuğunun tespitini yapabiliyoruz. Ayrıca cihaznızdan kaldıramadığınız bir uygulama var ise güvenli moddayken sorunlu uygulamaları kaldırabilir ve telefonunuzun temel işlevlerini kullanabilirsiniz. Hazır olduğunuzda, basit bir yeniden başlatma işlemi ile cihazı normal olarak kullanabilirsiniz.

Cihazı güvenli modda nasıl başlatacaksınız?

Telefonunuzu Güvenli modda başlatma işlemi Android cihazları arasında değişiyor. Fakat güvenli moddan tüm android cihazlar aynı çıkar.

Sony xperia Z1 ve Sony Xperia Xa Ultra F3211 Güvenli Modda  başlatmak için adımlar:

1- Telefon açıksa yeniden başlatabilirsiniz yada kapatabilirsiniz fark etmiyor.

2- Yeniden başlatma yada kapatıp açma işlemi sırasında sony yazısının ekran gelmesini bekleyin.

3- Powerd by android yazısını gördüğünüz an ses kısma tuşuna basın ve güvenli mod yazısını görene kadar ses kısma tuşunu bırakmayın.

4- Cihazınız güvenli modda açılacaktır.

5- Güvenli moddan çıkmak için yeniden başlatın. Yada kapatıp açın.

5 Yorum

  1. Celil Akgün 23 Mayıs 2019 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 23 Mayıs 2019 Alıntıla
  2. Randomim 15 Aralık 2018 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 15 Aralık 2018 Alıntıla
  3. Hüseyin arısu 16 Aralık 2017 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir