Windows 10 Masa Üstüne Ekran Klavyesini Ekle

Windows 10 Masa Üstüne Ekran Klavyesini Ekle

Windows 10 ekran klavyesi pek çok zaman hayat kurtarır. Gelin iki tık ile ekran klavyesi nerede diye aramadan masa üstüne kısayol atayalım.

Klavyemizde bir yada birden fazla sorun oluşabilir, herhangi bir tuş fonksiyonunu yitirir, yada klavye arıza yapabilir. Ayrıca klavyelerimiz Türkçe ancak farklı dilde klavye gereksinimimiz olabilir. Ve en sık rastlanan durum ise uzaktan bilgisayarı yönetmek. Evet, uzanırken harici klavye kullanılmaz ama ekran klavyesi işinizi tamamlamanıza yardımcı olacaktır.

Lakin ekran klavyesinin nerede olduğunu bile hatırlamakta güçlük çekebiliriz. Tam olarak ekran klavyesinin yerini bulmak isterseniz başlat menüsü > Windows erişim kolaylığı ekran klavyesine tıklayabilirsiniz. Buradan başlat menüsüne ekle seçenekleri vardır.

Masa üstüne kısa yol atamak isterseniz elbette dosya konumuna gidip masa üstüne kısa yol ekleme adımlarını gerçekleştirmek mümkün.

Ancak tüm bu zahmetlerden uzak işlerinizi kolaylaştıracak olan ufak bir script ile ekran klavyesi kısa yolunu masa üstüne çıkartabilirsiniz. Kullanımı oldukça basit.

Windows 10 ‘da Ekran klavyesi kısa yolu masa üstüne nasıl eklenir? 

1- Sizler için hazırladığımız ekran klavyesi.zip dosyasına aşağıdaki indir butonuna tıklayıp indirin.

2- Ekran klavyesi.zip açın. (şifre: ceofix)

3- İçerisinden ekran_klavyesi.vbe isimli bir dosya bulacaksınız. Çift tıklayın. Masa üstünde orjinal ikonu ile ekran klavyesi kısa yolu oluşacaktır.

Windows 10 Masa Üstüne Ekran Klavyesini Ekle

Hepsi bu kadar. Yardımcı olması ümidi ile…

indir

Klavye Bozuldu İse Bilgisayarda Nasıl Oturum Açabilirsiniz

Klavyede Aynı Anda Tuş Kombinasyonunu Kullanamıyor Musunuz

Windows 10’Da Klavyeler Arası Geçişe Kısayol Atama

Yayınlanma tarihi: 15 Ara 2017, 00:11 -editlenme tarihi 27 ocak 2020“Windows 10 Masa Üstüne Ekran Klavyesini Ekle” üzerine 13 yorum

 1. Avatar for Sümeyye Zeren Demirci

  Ben dosyayı ayıkladım sonr şifreyle diğer dosyayı açtım fakat içinde klavye gibi birşey yok komut dosyası gibi birşey var yardımcı olur musun Tuba ablacım seni seviyorum bu arada <3

  Cevapla
   • Avatar for Nimet Tuba Öz

    @Sümeyye Zeren Demirci

    .zip dosyasının içinde iken vbe dosyasını çalıştırma. Buraya ayıkla de ondan sonra çıkart Hata alacağını düşünmüyorum. Çünkü şimdi test ettim sorun yok.

    Cevapla
  • Avatar for Nimet Tuba Öz

   @Sümeyye Zeren Demirci

   Bende seni seviyorum Sümeyye ❤ Teşekkür ederim yorumun için. Şimdi Zip dosyasının içinden sonu .vbe olan bir dosya çıkmıştır. O sonu .vbe olan dosyaya çift tıkla. SOnra masa üstüne bak. Ekran klavyesinin kısa yolunu masa üstünde göreceksin. Çift tıkla. EKran klavyesi açılacak.

   Cevapla
 2. Avatar for eylem

  klawye çalışmıyor napmalıyım🤔

  Cevapla
  • Avatar for Nimet Tuba Öz

   @eylem

   Hangi klavye ? Laptop klavyesi mi? Ekran klavyesi mi çalışmıyor?

   Cevapla
 3. Avatar for Ferdî

  Win10 da masaüstü ne “bilgisayarı kapat” butonu nasıl eklenir?

  Cevapla
 4. Avatar for Hüseyin avak

  Hay Allah razı olsun , kısayolu oluşturdum artık bir tıkla çalıştırabiliyorum

  Cevapla
 5. Avatar for İkbal güllü

  Harika bir paylaşım herdefasında googlede ekran klavyesi nasıl başlatılır diye arıyor ve birkaç gün sonra gerekli olunca aynı döngü tekrarlanıyorsu sayenizde artık masaüstümde bir ikonu var , ellerinize sağlık

  Cevapla

Yorum yapın