Windows 10 Masa Üstüne Ekran Klavyesini Ekle

Windows 10 Masa Üstüne Ekran Klavyesini Ekle

Windows 10 ekran klavyesi pek çok zaman hayat kurtarır. Gelin iki tık ile ekran klavyesi nerede diye aramadan masa üstüne kısayol atayalım.

Klavyemizde bir yada birden fazla sorun oluşabilir, herhangi bir tuş fonksiyonunu yitirir, yada klavye arıza yapabilir. Ayrıca klavyelerimiz Türkçe ancak farklı dilde klavye gereksinimimiz olabilir. Ve en sık rastlanan durum ise uzaktan bilgisayarı yönetmek. Evet, uzanırken harici klavye kullanılmaz ama ekran klavyesi işinizi tamamlamanıza yardımcı olacaktır.

Lakin ekran klavyesinin nerede olduğunu bile hatırlamakta güçlük çekebiliriz. Tam olarak ekran klavyesinin yerini bulmak isterseniz başlat menüsü > Windows erişim kolaylığı ekran klavyesine tıklayabilirsiniz. Buradan başlat menüsüne ekle seçenekleri vardır.

Masa üstüne kısa yol atamak isterseniz elbette dosya konumuna gidip masa üstüne kısa yol ekleme adımlarını gerçekleştirmek mümkün.

Ancak tüm bu zahmetlerden uzak işlerinizi kolaylaştıracak olan ufak bir script ile ekran klavyesi kısa yolunu masa üstüne çıkartabilirsiniz. Kullanımı oldukça basit.

Windows 10 ‘da Ekran klavyesi kısa yolu masa üstüne nasıl eklenir? 

1- Sizler için hazırladığımız ekran klavyesi.rar dosyasına aşağıdaki indir butonuna tıklayıp indirin.

2- Ekran klavyesi.rar açın. (şifre: ceofix)

3- İçerisinden ekran_klavyesi.vbe isimli bir dosya bulacaksınız. Çift tıklayın. Masa üstünde orjinal ikonu ile ekran klavyesi kısa yolu oluşacaktır.

Windows 10 Masa Üstüne Ekran Klavyesini Ekle

Hepsi bu kadar. Yardımcı olması ümidi ile…

▼Download▼ Şifre:ceofix

Klavye Bozuldu İse Bilgisayarda Nasıl Oturum Açabilirsiniz

Klavyede Aynı Anda Tuş Kombinasyonunu Kullanamıyor Musunuz

Windows 10’Da Klavyeler Arası Geçişe Kısayol Atama

Yayınlanma tarihi: 15 Ara 2017, 00:11 -editlenme tarihi 27 ocak 2020

“Windows 10 Masa Üstüne Ekran Klavyesini Ekle” üzerine 13 yorum

  1. Ben dosyayı ayıkladım sonr şifreyle diğer dosyayı açtım fakat içinde klavye gibi birşey yok komut dosyası gibi birşey var yardımcı olur musun Tuba ablacım seni seviyorum bu arada <3

    Yanıtla
  2. Harika bir paylaşım herdefasında googlede ekran klavyesi nasıl başlatılır diye arıyor ve birkaç gün sonra gerekli olunca aynı döngü tekrarlanıyorsu sayenizde artık masaüstümde bir ikonu var , ellerinize sağlık

    Yanıtla

Yorum yapın