Windows 10 Masa Üstüne Ekran Klavyesini EkleWindows 10 Masa Üstüne Ekran Klavyesini Ekle

Windows 10 ekran klavyesi pek çok zaman hayat kurtarır. Gelin iki tık ile ekran klavyesi nerede diye aramadan masa üstüne kısayol atayalım.

Klavyemizde bir yada birden fazla sorun oluşabilir, herhangi bir tuş fonksiyonunu yitirir, yada klavye arıza yapabilir. Ayrıca klavyelerimiz Türkçe ancak farklı dilde klavye gereksinimiz olabilir. Ve en sık rastlanan durum ise uzaktan bilgisayarı yönetmek. Evet, uzanırken harici klavye kullanılmaz ama ekran klavyesi işinizi tamamlamanıza yardımcı olacaktır.

Lakin ekran klavyesinin nerede olduğunu bile hatırlamakta güçlük çekebiliriz. Tam olarak ekran klavyesinin yerini bulmak isterseniz başlat menüsü > Windows erişim kolaylığı ekran klavyesine tıklayabilirsiniz. Buradan başlat menüsüne ekle seçenekleri vardır.

Masa üstüne kısa yol atamak isterseniz elbette dosya konumuna gidip masa üstüne kısa yol ekleme adımlarını gerçekleştirmek mümkün.

Ancak tüm bu zahmetlerden uzak işlerinizi kolaylaştıracak olan ufak bir script ile ekran klavyesi kısa yolunu masa üstüne çıkartabilirsiniz. Kullanımı oldukça basit.

Windows 10 ‘da Ekran klavyesi kısa yolu masa üstüne nasıl eklenir? 

1- Sizler için hazırladığımız ekran klavyesi.zip dosyasına aşağıdaki indir butonuna tıklayıp indirin.

2- Ekran klavyesi.zip açın.

3- İçerisinden ekran_klavyesi.vbe isimli bir dosya bulacaksınız. Çift tıklayın. Masa üstünde orjinal ikonu ile ekran klavyesi kısa yolu oluşacaktır.

orjinal ikonu ile ekran klavyesi kısa yolu

Hepsi bu kadar. Yardımcı olması ümidi ile…

indir

Klavye Bozuldu İse Bilgisayarda Nasıl Oturum Açabilirsiniz

Klavyede Aynı Anda Tuş Kombinasyonunu Kullanamıyor Musunuz

Windows 10’Da Klavyeler Arası Geçişe Kısayol Atama

2 Yorum

  1. İkbal güllü 15 Aralık 2017 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 15 Aralık 2017 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir