Yandex Browser Google Arama Motoru Nasıl Varsayılan Yapılır

7763 Görüntülenme

Yandex Browser Google Arama Motoru Nasıl Varsayılan Yapılır

Yandex browser aslında hiç kullanmadığım bir browser ancak geçtiğimiz günlerde bir okuyucumun sorusu üzerine kurup incelediğim bir tarayıcı oldu.

Özellik olarak hiç de kötü değil ancak kullanıcı kişiselleştirilmesi biraz kısıtlanmış. Biraz açmak gerekirse örneğin ana sayfayı yandexden başkası yapamyorsunuz.

Ancak arama sorgu sayfası olarak değiştirebilirsiniz. Ve arama motorunuda google arama motoru yapabilirsiniz. Nasıl mı? Lüften aşağıdaki adımları takip edin.

Yandex browser ana sayfa nasıl değiştirilir? Yandex browser varsayılan arama motoru nasıl google yapılır?

1- Yandex browser’a tıklayın,
2- Sağ üstteki ızgara menüye tıklayın.
3- Ayarlara tıklayın.

Ayarlarda ilk önce Yandex’in ana sayfaya giden botununu kaldıracağız.

4- Görünüm ayarlarından ” yandex butonunu göster “ kutusundan tiki kaldırın.

yandex butonunu göster

5- Sonrasında arama motoru ayarlarından google’u ayarlamamız gerekecek. Keza başka arama motoru isterseniz manuel tanımlamak için “arama ayarlarını yap” butonuna tıklayıp ayarlarınızı yapın. Google’u isterseniz açılır menüden google’u seçmeniz yeterlidir. 

Arama motoru ayarınıda yapılandırdıktan sonra son olarak Yandex’e tıkladığımızda ana sayfa olarak yandex.com ana sayfasını açmanısını engelleyeceğiz.

6- Başlangıçta aç ayarı altında “favori sitenizi içeren tablo” yu seçin.

Artık yandex’i açtığınızda yapılandırdığınızın ayarların geçerliliğini göreceksiniz.

yandex browser favori sitenizi içeren tablo

Hepsi bu kadar. Umarım yardımcı olabilmişimdir.“Yandex Browser Google Arama Motoru Nasıl Varsayılan Yapılır” üzerine 2 yorum

  1. Teşekkürler yandexi denemiş ama bu kısıtlamalar sebebi ile kısa sürede kaldırmıştım , öyle sanıyorum ki Microsoft şirketinin başlattığı kullanıcı ne verirsek yetinsin furyası yayılmaya devam diyor kullanıcıya değer veren birkaç tarayıcı kaldımı merak ediyorum , elinize sağlık işime yarayacak

    Cevapla
    • Rica ederim. maalesef oldukça kısıtlı çözüm yolu sadece bunu bulabildim. Görüşlerinizi bizimle paylaştığınız için ben teşekkür ederim

      Cevapla

Yorum yapın