Androide Gmail Hesabı Eklemeden İkinci Kullanıcı Ekle

Android'de Gmail Hesabı Eklemeden İkinci Kullanıcı Ekle

Android Telefona Google Hesabı Eklemeden İkincil Kullanıcı Nasıl Eklenir?

Android cihazımızda aynı bilgisayarda olduğu gibi ikinci bir kullanıcı ekleyebiliriz. Ebette akla şu gelebilir, neden ikinci bir kullanıcı ekleyelim?

Günümüzde her ne kadar riskli olsa bile çoğu anne ve babanın çocuklarının eline telefon verdiğini görüyorum. Ki aslında daha gelişmemiş bir çocuğun  eline telefon vermek çok büyük bir felaket. Telefonun içerisinde yetişkin insanlara bile zarar veren radyasyon, elektromanyetik dalga ile dolu iken çocukların bu radyasyon, elektromanyetik dalgaya maruz kalması içler acısı. Gelgelim AVM’lerde , çarşı ve pazarlarda çocukların telefon ellerinde market arabaların içinde oyun oynadığını görmekteyim.

Elbette o yaşta çocuk okuma bilmediği için oyundan çıkıp telefonu karıştırıp albümleri açıp whatsapp, line, twitter, facebook’da istemeden de olsa resim paylaşabilir. Yada google play store ‘dan başka oyunlar indirebilir ve mobile veriyi tüketebilir, birilerini arayabilir farkında olmazsınız karşı taraf sizi dinleyebilir. İşte bu gibi durumları engellemek için illaki de çocuğa telefonu verecekseniz çocuk için bir hesap oluşturabilirsiniz.

Google Hesabı eklemedem ikincil bir kullanıcı hesabı android cihazlarda nasıl oluşturulur?

1- Uygulamalar > Ayarlar> Kullanıcılar’a dokunun.

2- Burada misafir kullanıcı seçebilirsiniz. Ancak cihazı sürekli kullanan birileri varsa kullanıcı atamak daha iyi olacaktır. Bu sebep ile +kullanıcı ekleye dokunuyoruz.

Android ikinci bir kullanıcı oluştur

3- Karşımıza bir uyarı ekranı gelecektir. Tamam butonuna dokunalım.

Yeni ekran Yapılandırma ekranıdır. Bu ayarı çocuğunuzun değilde sizin ayarlayacağınız için ekranı “Şimdi ayarla” butonuna dokunarak geçelim. Yeni kullanıcıya geçiliyor ekranı bir süre kaybolacaktır .

Google Hesabı eklemedem ikincil bir kullanıcı hesabı

1- ” Yeni kullanıcı ayarla” ekranı ile karşılaşacaksınız. Devam butonuna dokunalım. Biraz bekledikten sonra kurulum ekranı gelecektir. dilerseniz google hesabı ekleyerek oturum açmaya devam edebilirsiniz. Dilerseniz bir google hesabı eklemeden kurulum yaparsınız. Ben google hesabı eklemeden kurulum yapmayı anlatacağım.

2- Hesabınızı ekleyin ekranında “Atla” butonuna dokunun.

Android Yeni kullanıcı ayarla

3-Sonraki ekranda google play ve yedekleme gibi hizmetlerden yararlanamayacağınız uyarısı gelecektir. bu ekranı da geçmek için ” Atla butonuna ” dokunun.

4-Cihaza kullanıcının ismini yada bir nick girin ve ileri butonuna dokunun. Google hizmetleri ekranı ile karşılaşacaksınız.

Android Yeni kullanıcı ayarla

2- Burada uygulamaların konumu bulmasını sağla, konum doğruluğunu iyileştir, sistem verilerini gönder ayarlarını göreceksiniz. Benim tercihim bu ayarların anahtarını kapalı konuma getirmek oldu. Siz istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Ve sonrasında ” İleri ” Butonuna dokunun.

Hepsi bu kadar. Kullandığımız android cihazımızda yeni bir kullanıcı oluşturmuş olduk.

– Telefonu kapatıp açtığınızda sahibi olarak açılır. Açıldıktan sonra kullanıcı geçişi yapabilirsiniz. Kullanıcı geçişi yapmak için bildirim ekranını aşağı kaydırın ve  geçiş yapmak istediğiniz kullanıcıya dokunun.

android cihazda yeni bir kullanıcı oluştur

– Yeni kullanıcı Mesajlarınızı okuyamaz, kişilerinizi göremez, albümünüzü göremez ( ancak resimlerinizi sd kartınızda barındırıyorsanız o zaman diğer kullanıcı resimleri görecektir.)

– Yeni kullanıcı interneti kullanabilir, ancak mobil veriyi açıksa kapatamaz, mobil veri kapalı ise açamaz )

-Yeni kullanıcı telefonun sahibinin uygulamalarını göremez.

-Gmail hesabı ile kullanıcı oluşturmadığımız için google play store’dan uygulama indiremez.

Oyun Nasıl yüklenir?

**Ebeveyn olarak google play store uygulamasına tıklayıp gmalinizi girip google play store’dan oyun yükeleyebilirsiniz. Ancak daha sonra çocuğun play store ve maillerinize girmesini önlemek için hesaplar ve senkronizasyondan ayarlarından hesabı google hesabınız kaldırmalısınız. Aksi halde önlem almış olmazsınız.

Androidde google hesabını kaldır

Android Cihazınızı Hangi Gmail İle Kullanıyorsunuz

Android Telefonlarda Gmail Oturumu Nasıl Kapatılır?

Android Telefonda Gmail Hesabı Nasıl Kaldırılır? 

Gmail Hesabı Yazmadan Android Telefon Nasıl Kurulur? 

Sony Xperia Companion Kurulumu Ve Ayarları

Android’de Unutulan Ekran Kilidini Sıfırlama-Kırma

Android Telefonu Kurarken Ücrete Tabi Olmayalım

Sony XA Ultra Nougat Güncellemesi Sonrası Yazılım Onarımı

“Androide Gmail Hesabı Eklemeden İkinci Kullanıcı Ekle” üzerine 2 yorum

  1. Vay canına Android de yeni bir kullanıcı oluşturulabildiğini ilk defa öğrendim ve çocuklara telefonu veriyordum , açıkçası bu bilgi benim çok işime yarayacak , Allah Razı olsun

    Yanıtla

Yorum yapın