Windows 10 Mağaza Uygulaması Otomatik Video Oynatmayı Kapat

Windows 10 Mağaza Uygulamasında Otomatik Video Oynatma Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Windows 10 Mağaza Uygulaması Otomatik Video Oynatmayı Kapat

Microsoft’un mağaza uygulaması üzerinde sürekli arama yapıyor ve oyun duvar kağıdı uygulama gibi yazılımlar arayıp bilgisayarınıza yüklüyorsanız bu aramalar sırasında otomatik olarak oynatılan videolara aşinasınızdır. Özellikle bir anda çıkan ses ve harcanan kota ile bu özellikden rahatsızlık duyabilirsiniz.

Varsayılan olarak otomatik video oynatma açıktır. Ancak mağaza uygulamasının otomatik olarak video oaynatma ayarını değiştirebilirsiniz. İşte Adımları

Windows 10’da Mağaza Uygulamasında Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır?

1- Mağaza Uygulamasını açın.

2- Mağaza uygulaması açıldıktan sonra hesabına giriş yapın ve hesap resminizin olduğu sağ üst köşedeki Üç nokta simgesine tıklayın.

3- Ayarlara tıklayın.

 Mağaza Uygulaması ayarlar

4- Video otomatik yürütmeyi kapalı olarak ayarlayın.

Mağaza Uygulamasında Otomatik Video Oynatmayı Kapat

5- Artık mağazada gezinirken otomatik olarak oynatılmayacaktır. Bu ayarda değişiklik yapmak isterseniz yeniden aynı yolu izleyin ve anahtarı açık konuma getirin.

Aşağıdaki konularda  ilginizi çekebilir: 

Mağaza Uygulamasında Oturum Açma-Kapatma

Windows 10 Uygulamaların Yükleme İzni

“Windows 10 Mağaza Uygulaması Otomatik Video Oynatmayı Kapat” üzerine 6 yorum

  1. Mağaza uygulamasını kullanan var mı? çöpten başka birşey değil mağaza olmadan powershell ile uygulama yükleyebilirisiniz ben mağzayı kalıdırıdım uygulama dosyaları(appx uzantılı) indirmek içinse vlsc yada msdn üyeliği gerekiyor MDL türevi sitelerden rica ediyordum indirme bağlantısını doğrudan microsoft sitesinden veriyorlar sizde deneyin öneririm mesela ben bugün şu uygulamanın dosyasını istedim https://www.microsoft.com/tr-tr/p/turkcell-dergilik/9wzdncrdplb1 onlar da x86, x64 ve arm64 tablı işlemcileri için varmış o yüzden 3 link verdiler ve dosyaların sha-1 sağlamasını da verdiler sadece ingilizce bilmek gerekli.

    Yanıtla
  2. Reklamları oldum olası sevmem , dediğiniz ayarı uygulamdım umarım mağazada videolar otomatik başlamaz. Elinize sağlık

    Yanıtla
  3. Teşekürler aniden başlayan videolara gıcık oluyordum ayarı yaptım , sorun kalmadı , iyiki varsın ceofix

    Yanıtla

Yorum yapın