Sony Telefonunuzu Test EdinSony Telefonunuzu Test Edin

Yeni aldığınız bir cihaz olabilir, yada telefonunuz bir hata veriyor olabilir ve cihazı tamir için göndermeden önce yada yazılımını güncellemeden önce test etmeye ne dersiniz?

Android cihazlarda zaman zaman hatalar ortaya çıkabilir, bazen dokunmatik ekranda, bazen ses , bazen mikrofon. Hatta; Gps, bluetooth gibi özellikleri çalışmıyor gibinize gelebilir. Ekran pikselleri ölü mü değil mi merak edebilirsiniz. Tüm bunlardan emin olmak için cihazı önce kendiniz test edebilirsiniz. Hemde hiç bir yazılım yüklemeden bu testleri cihazınıza uygulayabilirsiniz.

Android cihazda performans testi nasıl yapılır?

Sony xperia z1 cihazlarda diagnostics diye geçen, sony xperia xa ultra cihazlarda ise destek adı altında bu testleri yapabilmek için aşağıdaki adımları takip edin.

– Ayarlar > telefon hakkında’ya dokunun.

Ayarlar - telefon hakkında

– Yukarda belirttiğim gibi z1’lerde diagnostics xa ultra cihazlarda destek ‘e dokunun.

destek

– Ekrana Sony gizlilik politikası gelecektir. Burada kabul etmemiz gerekiyor. İşte ses için kontrollerde ses kaydı ve kamere kontrollerinde kamerayı açacak baştan bilginiz olsun.

Sony gizlilik politikası

-Ekrana gelen sözleşmeyi kabul ettikten sonra, tüm testleri çalıştıra dokunursanız ardı ardı ardına tüm testleri yapmanız istenir. Ekrana gelen yazılar doğrultusunda testleri yapın.

sony tüm testleri çalıştırtest Sonuçları

Örneğin ses arttırma düğmesin basın geri bildirim alıyor musunuz diyecektir. O ekranda ses artırma düğmesine basın cihaz titriyorsa sorun yoktur. Onay işaretine dokunun. Resim çekince resmi görüyor musunuz diyecektir. Resmi görüyorsanız onaylarsınız. göremiyorsanız tam aksi ne dokunun. Sonra cihazın hangi özelliklerini çalışıp çalışmadığını yanlarına bıraktığınız onaylardan göreceksiniz. Ve sonrasında cihazı tamire gönderme yada yazılım güncelleme ile işlemlere başlayabilirsiniz.

Bu konularda ilginizi çekebilir:

Android Cihaza Harddisk Bağlama Ve ExFat Olarak Biçimlendirme
Harici Bilgisayar Klavyesi Android Cihaza Nasıl Bağlanır Android Cihazlarda Ekran Nasıl Sabitlenir

4 Yorum

  1. Net 27 Ocak 2019 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 28 Ocak 2019 Alıntıla
  2. Turgut bolca 12 Kasım 2017 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 12 Kasım 2017 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir