Sony Telefonunuzu Test Edin

Sony Telefonunuzu Test Edin

Yeni aldığınız bir cihaz olabilir, yada telefonunuz bir hata veriyor olabilir ve cihazı tamir için göndermeden önce yada yazılımını güncellemeden önce test etmeye ne dersiniz?

Android cihazlarda zaman zaman hatalar ortaya çıkabilir, bazen dokunmatik ekranda, bazen ses , bazen mikrofon. Hatta; Gps, bluetooth gibi özellikleri çalışmıyor gibinize gelebilir. Ekran pikselleri ölü mü değil mi merak edebilirsiniz. Tüm bunlardan emin olmak için cihazı önce kendiniz test edebilirsiniz. Hemde hiç bir yazılım yüklemeden bu testleri cihazınıza uygulayabilirsiniz.

Android cihazda performans testi nasıl yapılır?

Sony xperia z1 cihazlarda diagnostics diye geçen, sony xperia xa ultra cihazlarda ise destek adı altında bu testleri yapabilmek için aşağıdaki adımları takip edin.

– Ayarlar > telefon hakkında’ya dokunun.

Telefon hakkında

– Yukarda belirttiğim gibi z1’lerde diagnostics xa ultra cihazlarda destek ‘e dokunun.

Cihaz destek

– Ekrana Sony gizlilik politikası gelecektir. Burada kabul etmemiz gerekiyor. İşte ses için kontrollerde ses kaydı ve kamere kontrollerinde kamerayı açacak baştan bilginiz olsun.

Android cihazda performans testi nasıl yapılır?

-Ekrana gelen sözleşmeyi kabul ettikten sonra, tüm testleri çalıştıra dokunursanız ardı ardı ardına tüm testleri yapmanız istenir. Ekrana gelen yazılar doğrultusunda testleri yapın.

Android cihazda performans testi nasıl yapılır?

Örneğin ses arttırma düğmesin basın geri bildirim alıyor musunuz diyecektir. O ekranda ses artırma düğmesine basın cihaz titriyorsa sorun yoktur. Onay işaretine dokunun. Resim çekince resmi görüyor musunuz diyecektir. Resmi görüyorsanız onaylarsınız. göremiyorsanız tam aksi ne dokunun. Sonra cihazın hangi özelliklerini çalışıp çalışmadığını yanlarına bıraktığınız onaylardan göreceksiniz. Ve sonrasında cihazı tamire gönderme yada yazılım güncelleme ile işlemlere başlayabilirsiniz.

Bu konularda ilginizi çekebilir:

Android Cihaza Harddisk Bağlama Ve ExFat Olarak Biçimlendirme

Harici Bilgisayar Klavyesi Android Cihaza Nasıl Bağlanır

Android Cihazlarda Ekran Nasıl Sabitlenir

Fiziksel Hasar Gören Dokunmatik Ekran Nasıl Test Edilir

“Sony Telefonunuzu Test Edin” üzerine 4 yorum

 1. Ne Güzel bir gelişim bence internet çağnın en önemli teknolojilerinden biri olsa gerek teşekkürler adminim.

  Yanıtla
 2. Keşke bütün marka ve modellerde bu testler olsaydı mesela bendeki samsung galaxy s3 te bunların hiçbiri yok , elinize sağlık

  Yanıtla
  • @Turgut bolca

   Kesinlikle samsunglarda yoksa olmalı yada keşke S3 modelindede olsaydı. Bence güzel bir test aracı mesela google play store ölü pikselleri test etmke için ek yazılımlar var. ancak buna gerek yok. Bazı sony kullancıları bu testten habersiz ek yazılımlar ile cihazlarını test etmeye çalışıyorlar. Halbuki bu dahili olrak mevcut. YOrum için teşekkür ederim. Selamlar.

   Yanıtla

Yorum yapın