FireFox Tarayıcıda Bir Bağlantıya Tıklandığında Nasıl Yeni Sekmede Açar

Firefox tarayıcıda internete arama yaparken sağ tık ile yada açılır otomatik yan sekmeleri nasıl varsayılan sekme yaparız?

Tarayıcılardan Chrome’un yoğunlukla kullanıldığını biliyoruz. Ancak Chrome kendine bağlama işini biraz abarttığı için bazı kullanıcılar artık Mozilla tarayıcısına geçiyor. Yeni mozilla kullanıcıları yada eskiden mozilla kullanıpda ayarlarını unutanların yaşadığı sıkıntılardan biri yeni sekmede açılması gereken bir bağlantıya tıklandığında kullanılan sekmenin hala eski sekme olması can sıkıcı olabiliyor. Çünkü o sekme üzerinde yoğunlaşmak isteyen biri sekmenin bile yanda açıldığından bihaber kalıyor.

Ancak dilerseniz FireFox’da yeni sekmede açılması gerken linkin nasıl varsayılan olarak aktif edildiğinden bahsedeceğim.

1-FireFox’u açın.

2-Sağdaki ızgara menüye tıklayın. Ve seçeneklere tıklayın. Genel Ayarlarında Sekmeleri göreceksiniz.

Bir bağlantıyı yeni sekmede açtığımda hemen o sekmeye geç yazısının karşılığındaki kutuya bir onay tiki atalım.

Evet hepsi bu kadar. Artık yeni sekmeden açılan bir linke tıkladığınızda hemen o sekme içeriğini görebiliceksiniz. Açıkçası benim ayarım bu şekilde ve şiddetle tavsiye ederim. Sayfa yüklendi mi yüklenmedi mi açıldı açılmadı mı anında görüyorsunuz ve zamandan tasarruf etmiş oluyorsunuz.

Aşağıdaki konularda ilginizi çekebilir:

Mozilla Tarayıcısına Chrome Yer İmleri Ve Şifreleri Nasıl Aktarılır
Mozilla Firefox Varsayılan Ayarlara Nasıl Sıfırlarım“FireFox Tarayıcıda Bir Bağlantıya Tıklandığında Nasıl Yeni Sekmede Açar” üzerine 4 yorum

 1. Firefox atağa geçti gibi , Chrome ise tersine geriliyor , Firefoxun sevmediğim bir özelliğiydi demekki değiştirilebiliyormuş , elinize sağlık

  Cevapla
  • Gerçekten öyle görülüyor. Ben Firefox’a geçtim açıkçası. Özellikle şifreler yüzünden. Teşekkür ederim.

   Cevapla
 2. Etkili bir özellik bende kullanıyorun. Teşekkür ederiz. İyi yayınlar

  Cevapla
  • Ben teşekkür ederin. Selamlar.

   Cevapla

Yorum yapın