Windows 10da Kilit Ekranı Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Windows 10da Kilit Ekranı Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Windows 10 sonbahar güncellemesinde Kilit ekranını devre dışı bırakabilirsiniz. Kilit ekranı, Mobil sürümlerde alternatifli görünse de masa üstünde kullanışlı değildir. Sebebi ise bazen kilit ekrana tıklasak bile kullanıcı giriş ekranının bir türlü gelmemesi yada geç gelmesi şeklinde sorunlar ile karşı karşıya kalıyoruz.

Hatta bu kilit ekranı devreye girdiğinde kullanıcı giriş ekranını gelmemesi ile bilgisayarı yeniden başlatmıştım ki tamami ile tesadüf eseri olarak birdahaki açılışta kullanıcı giriş ekranı geldi. Lakin bazı kullanıcılarda yeniden başlatmanın işe yaramadığını biliyorum. Maalesef ayarlar kısmında ise kilit ekranı devre dışı bırakma ile ilgili de hiç bir seçenek yok.Microsoft’un bizlere kilit ekrnaı dayatmasını anlamıyorum. Ancak kilit ekranını ufak bir script ile devre dışı bırakabiliriz.

Windows 10’da kilit ekranı devre dışı bırakmaknın en kolay yolu:

1- Yazının sonundaki indir butonuna tıklayın.

2- kilit_ekrani_yok.rar dosyasını indirin.

3- İndirdiğiniz dosyayı zip’den çıkartın.

4- lkilit_ekrani_yok.vbe dosyasına çift tıklayıp çalıştırın. Kullanıcı arayüzü denetim gelecektir. Evet olarak tıklayın. Açılır pencere de Kilit ekranının kaldırıldığına dair bilgi penceresi gelecektir.

Windows 10da Kilit Ekranı Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Tamam’a tıklayın.

Artık bilgisayarınızı kilitleyip kontrol edebilirsiniz. Kilit ekranı gelmeyecektir.

Şayet eskisi gibi kilit ekranı isterseniz kilit_ekrani_yok.vbe dosyasını yeniden çalıştırın. Bu sefer orjinal ayarlara dönecektir. Kilit ekranı varsayılan olacaktır.

Windows 10da Kilit Ekranı Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Bu konularda ilginizi çekebilir:
Windows 10’da 5 Farklı Yol İle Oturum Değiştirme

Bilgisayar Ekranını Anında Kapatın

Dinamik Kilit Özelliği Nasıl Kullanılır?

Windows 10 Süreli Slayt Gösterisi Nasıl Ayarlanır

▼Download▼ Şifre:ceofix

“Windows 10da Kilit Ekranı Nasıl Devre Dışı Bırakılır” üzerine 2 yorum

  1. Çok teşekürler Bu kilit ekranı olayına uyuz oluyordum , açılışı dahi geciktiriyor , takılma aynen bende de olmuştu , scriptiniz harika iş görüyor elinize sağlık

    Yanıtla

Yorum yapın