Harici Bilgisayar Klavyesi Android Cihaza Nasıl Bağlanır

Harici Bilgisayar Klavyesi Android Cihaza Nasıl Bağlanır

Bilgisayarınız arızalanmış ve uzunca bir mail yada yazıyı android cihaznızda yazmanız gerkebilir. Ancak bilgisayarın klavyesini alışkın bir kişi telefonda uzun yazıları yazmakta zorlanabilir.

Yada belkide evinde bilgisayar olmayan biri sadece android cihazından internete bakıp notlarını alabilir. Elbetteki iş uzun yazılara gelince belki yazmaktan bile üşeniyor olabilir. Ancak harici bir bilgisayar klavyesini android cihazınıza bağlayıp kolaylıkla telefon yada tabletten aynen bilgisayrda yazıyormuş gibi hızlıca yazılarınızı yazabilirsiniz.

Harici klavyeyi OTG kablo yada bluetooth ile android cihaza bağlamak için aşağıdaki adımları uyguyabilirsiniz.

OTG kablo ile Harici Klavye android cihaza nasıl bağlanır?

1-Piyasada OTG kablo ismi ile satın alabileceğiniz çok fazla bir ücreti olmayan ufak bir kabloya ihtiyacımız olacak. BU kablonun bir ucunu android cihazımıza takalım Ve OTG kablonun diğer ucunada Kalvyenin alıcısını takalım.

2-Adroid cihazımızın bildirimlerinde klavye algılandığı görülecektir. Dokunup ayarlarını yapabilirsiniz. Yada bu bildirim gelmez ise ayarlar > diller ve girişe dokunun.

Harici Bilgisayar Klavyesi Android Cihaza Nasıl Bağlanır

3- Fiziksel klavyeye dokunup şayet klavyeniz türkçe değil ise buradaki ayarlardan klavyeyi türkçe yapabilirsiniz.

Fiziksel klavye

Bluetooth ile android cihaza klavye nasıl bağlanır?

Android cihazınız Android OS 3.0 veya üstünü çalıştırıyorsa, Bluetooth klavye eşleştirebilirsiniz. Android cihazınıda Ayarlar > Bluetooth ‘a dokunun Bluettoh u açın ve kalvyenizi eşleştirin.

Harici klavyeyi OTG kablo ile android cihaza nasıl bağlanır? Bluetooth ile android cihaza klavye nasıl bağlanır? OTG kablo ile Harici Klavye android cihaza nasıl bağlanır?

Bu konularda ilgiliniz çekebilir:

Telefona OTG Kablo İle USB Bellek Harddisk Mouse Klavye Bağla

Telefonun Dahili Hafızasındaki Uygulamayı SD Karta Taşıyın

Bu konularda ilgiliniz çekebilir:

Telefona OTG Kablo İle USB Bellek Harddisk Mouse Klavye Bağla

Telefonun Dahili Hafızasındaki Uygulamayı SD Karta Taşıyın“Harici Bilgisayar Klavyesi Android Cihaza Nasıl Bağlanır” üzerine 2 yorum

 1. Android te doğru dürüst hiçbir yazı yazamıyorum ve bazen gerçektende can sıkıcı oluyor artık harici klavyeyi bağlayıp yazacağım çok işime yarayacak bir bilgi , teşekürler ceofix

  Cevapla
  • @nazmi can

   evet uzun yazılar yazmak gerekiyor bazen ve çevrenizde klavye var ise çok rahat ve kullanışlı olabiliyor. Ben teşekkür ederim. Hayırlı günler.

   Cevapla

Yorum yapın