Facebook Grup Gizlilik Ayarı Nasıl Değiştirilir

Facebook da gruplarında gizlik ayarları nasıl değiştirilir? Facebook Grupları gizli yada herkese görünür nasıl yapılır?

Facebook Grup Gizlilik Ayarı Nasıl Değiştirilir

Bazı arkadaşlarınızın facebook ‘da grup oluşturup görünürlük ayarlarını değiştirdiğini fark etmişsinizdir. Facebook’ da grup oluşturdu iseniz görünürlük ayarlarını kontrol etmenizi tavsiye ederim. Çünkü bazen grupları görünmez yapmak isteye bilirsiniz. Fakat görünmez olan bir grubu yeniden görünür yapmak da isteye bilirsiniz. Bu nedenle aşağıdaki ayarları takip edip sizde facebook grubunuzun gizlilik ayarını değiştirebilirsiniz. İşte adımlar:

Facebook görünürlük ayarları nedir?

Facebook da görünürlük ayarları sizin facebook grup sayfanızdaki paylaşımların kimlerin görüntüleyebileceğini belirler. Bu nedenle, en önemli ayarlardan biri kabul edilir. Peki bu ayarı nasıl ve nerden değiştirebilirsiniz.

İlgili facebook grup sayfanızı açın.

Sol tarafta Grubu yönet başlığını göreceksiniz. Burayı aşağı doğru kaydırın ayarları görecesiniz. Ayarlara tıklayın.

Facebook Grup Gizlilik Ayarı Nasıl Değiştirilir

Grup ayarlarını yap” başlığı altında ” Grubu görünmez yap ” başlığını göreceksiniz. Buradaki kalem simgesine tıklayın.

Facebook Grup Gizlilik Ayarı Nasıl Değiştirilir
Benim durumuma göre sayfa görünür. Görünürlüğü değiştirmek için ” Görünmez ” düğmesine tıklıyorum. Ve son olarak ” Kaydet” butonuna tıklıyorum.

Artık grup görünmez oldu.

Bu yazılarda İlginizi Çekebilir:

Facebook Gruplardan Nasıl Ayrılınır

Facebookda Ana İletişim E-Postası Nasıl Değiştirilir

Messenger Web İle Facebook’a Giriş Yapmadan Sohbet Et

Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir

Facebook’da Sayfa Adı İle Beğenme Ve Geri Alma Nasıl Yapılır

Facebook Hesap Kilitlenmesi Ve Kimlik Onaylama

Facebook Sayfa Mesajlarını Otomatik Mesaj İle Cevaplayın

Facebook’da Silemediğinizi Kısıtlayın

Yayınlanma tarihi: 14 Eki 2017-editlenme tarihi 08-01-2021

“Facebook Grup Gizlilik Ayarı Nasıl Değiştirilir” üzerine 25 yorum

 1. Merhaba Facebook’ta biri beni engelledi mi ne yaptı bilmiyorum.Ne yapıyorsam kesinlikle bulamıyorum.Diğer arama motorlarına da yazıyorum Facebook profili kesinlikle çıkmıyor.
  Beni engelledi desem diğer hesabımdan da çıkmıyor.Hesabımın birinde engellemişti diğerinde ise yaptığım aramalar da bulamıyorum.Diğer arama motorlarında da bulamıyorum. Lütfen yardımınızı isteyeceğim.

  Yanıtla
 2. Lütfen yardımcı olurmusunuz grubumuz u uyelre özelden herkese açık a ceviremiyoruz yardımcı olurmusunuz

  Yanıtla
 3. İyi aksamlar gurubum herkese açık di fakat yanlış bir hata yapıp UYELERE OZEL E CEVİRDİM bunu tekrar düzeltmek istiyorum herkese açık yapamıyorum yardımcı olurmusunuz

  Yanıtla
 4. selam koay gelsın bır sornum var yardıcı ousanız sevınır benım gurupta vıdeo ızleme partısı kapandı acma tusu oldugu halde yıne kapalı gozıkıyor bu kunuda bana yardıcı olusanız sevınırım saygılar

  Yanıtla
 5. Grubunda gizliyemiyorum sadece üyeler görsün istiyorum ama gizli yerdeki kilit açılmıyor yardım eder misiniz uyuolmayan gurubun içeriğini gormesin

  Yanıtla
 6. Facebook Grubumun Üyelere Özel paylaşımlarının gizlilik ayarlarını herkese görünür yapamıyorum. Oysaki önceden böyle bir değişiklik yapılıyormuş. Şimdilerde o özellik kaldırılmış. Bu konu ile ilgili ne tür bir yol izlemeliyiz?

  Yanıtla
   • @Nimet Tuba Öz

    Öncelikle ilginiz için teşekkür ediyorum fakat sorun şu ki görünürde olsa paylaşımlar sadece üyelere özel olarak kaldığı için geniş kitlelere ulaşılamıyor. Gizlilik Üyelere Özelden herkese geçilmiyor. Bu da paylaşımların sadece üyeler tarafından görülmesine ve üyelerin sayfalarında paylaşamamasına neden oluyor. Sayfa görülüyor fakat paylaşımlar sadece üyeler tarafından görülebiliyor ve bu yüzden kısıtlı sayıda kişilere ulaşılabiliyor. Daha önce Gizliliği Herkese Açık yapılabiliyorken artık nasıl açmışsanız sayfayı öyle kalıyor. Üyeler dışında paylaşımlarınızı kimse göremiyor :(((

    Yanıtla
  • @Gonca Ünsal

   BİLGİ PAYLAŞTIKÇA GÜZLEDİR DEĞERLİ ANLAM VE ÖNEM TAŞIR BURDAN CEVAP YANIT ALAMIYORSANIZ ARAŞTIRMA YI BIRAKMAYIN CEVAP YANIT BULANA DEK VAZGEÇEME 2006 DAN BERİ İNTERNET PC İLE TANIŞTIK GOOGLEYE SOR AMA BİLGİNİN KAYNAĞI NA BAK…..!

   Yanıtla
 7. Teşekürler bu ayarların farkında bile değildim , sosyal ağlarla aram pek yoktur , düzelttim elinize sağlık

  Yanıtla

Yorum yapın