Masa Üstündeki Öğeler Geçici Olarak Nasıl Gizlenir

Masa Üstündeki Öğeleri Geçici Olarak Göster yada Gizle

masa üstü

Bazen oldukça dağılırız  masa üstü çok karışık ve özel dosyalarında görünür olduğu bir ana gelir. Peki ya birilerinin anlık olarak bu şekilde görmesini istemiyorsak ne yaparız?

Her şeyi masa üstünde çalıştıran , masa üstünde deneyen, masa üstünde aktaran bir kişi iseniz ve bu dosyaları, belgeleri, resimleri masa üstünde silmeyi unutur ve ihmalkarlık ederseniz, zaman içinde masa üstü çok karmaşık hale gelir. Gelsin sorun değil. Mutlaka masa üstü kontrolünü sağlayacaksınız ancak bir arkadaşınız ile ekran paylaşabilirsiniz ve vaktiniz olmayabilir masa üstünü temizlemeye. Peki o zaman ne yapabilirsiniz.

Anlık çok kolay bir çözümü var. Ancak geçicidir. Yani bu karmaşadan kurutulmuş olmayacaksınız sadece ekranı anlık temiz ve özel dosya ve belgelerin görünümünü ilk bakışta gözler önünden kaldırmış olacaksınız.

Bilgisayarda Masa üstündeki belgeler, klasörler, müzik ve resim ve uygulama kısa yolları anlık olarak nasıl gizlenir?

1- Masa üstünde iken boş bir alana sağ tıklayın.
2-Farenizi görünüm ayarına getirin. Ve Masa üstü öğelerini göster ayarından tiki kaldırmak için dokunun.

masa üstü simgelerini göster

 

3- Artık masaüstünüz tertemiz görünecektir. Ancak bu demek değil ki artık temizlendi. Ve kimse masaüstü içeriğini göremez. Hayır sadece ilk bakışta göremeyecekler.

Siz masaüstü içeriğinize erişmek istediğinizde “Dosya gezginini” açıp masa üstüne tıkladığınızda masa üstü içeriğinizi görebileceksiniz. Aynı zamanda bilgisayarınıza erişimi ve yetkisi olan herkes için masa üstü öğelerini windows gezgininden görüntüleyebilirler.

dosya gezgini masa üstü öğeleri

Bu yöntem sadece masa üstündeki kalabalığı yok edip, Temiz bir görüntü sağlamak içindir.

Bu konularda İlginizi çekebilir.

Görev Çubuğundan Öğelere Nasıl Erişilir

Masa Üstü Renginizi Belirleyin!

LoneColor: Windows 10 Düz Masa Üstü Renkleri

Masaüstüne Internet Explorer Kısayolu Nasıl Eklenir

Sağ Tuşta Masaüstü Arkaplanı Olarak Ayarla Özelliği Yok

Windows 10 Da Denetim Masasını Açmanın 4 Yolu

Windows 10 Da Dosya Gezginine Denetim Masası Nasıl Eklenir

Yayınlanma tarihi: 7 Eki 2017- düzenlenme tarihi 04.09.2022“Masa Üstündeki Öğeler Geçici Olarak Nasıl Gizlenir” üzerine 7 yorum

  1. Çok pratikmiş , masaüstü sağ tuşunu hiç kurcalamadığımdan orada böyle bir özellik olduğunu bile bilmiyordum , elinize sağlık

    Cevapla

Yorum yapın