Bilgisayar Ekranını Anında KapatınBilgisayar Ekranını Anında Kapatın

Bilgisayar ekranını kapatmak bazen gerekli olabilir. İşlem yaptığınız bilgisayarınızda tek tık ile ekranı kapatmak isterseniz bu çok kolay.

İlk önce diyebilirsiniz ki neden ekranı kapatmak isteyeyim? Bilgisayarı kullanırken yaptığınız işlemleri korumak adına ekranı kapatabilirsiniz. Örneğin çok önemli bir proje üzerinde çalışırken telefonunuz çaldı ve bilgisayar başından az ayrılmanız gerekti , yada kapı çalmış olabilir, misafir gelir. Keza; Evde bir çocuk var ise çalıştığınız projeyi bir kaç tık ile ortadan yok edebilir, yada karıştırıp hatalı hale getirebilir.

İşte bu durumda devreye ekranı kapatan bir yazılım gerekir. Windows’un ekran koruması bu durumda çok işe yaramayacağını söyleyebilirim. Şahsen bir kaç kere kullanmayı denedim az sürede ekran kapansın istediğinizde doğru düzgün birşey okuyamazsınız, uzun sürede ise yukarıda bahsettiğim olaydan dolayı iş işten geçmiş olur.

Bu gibi durumlara düşmemek için bilgisayar başından ayrılırken anında ekranı kapatabilirsiniz. Kurulumsuz özelliği yani portable bir yazılım olan Sordum monitor off v1 bu konuda bize yardımcı oluyor.

Sordum Monitor OFF nasıl kullanılır?

1-Sordum monitor off ‘un kullanımı oldukça basit yazılımı sayfa sonundaki ana sayfasından indirin.
2-Zipden çıkartın.
3-Zipin içerisinden MonitorOff.exe ‘ye çift tıkladığınızda yazılım çalışacak ve anında bilgisayarınız ekranı simsiyah olacak. Yani monitorü kapatacak. Bilgisayarınızın faresine dokunur dokunmaz da ekran açılacak. Eee diyeceksiniz ki bu çocuklardan korumaz bilgisayarı dokununca açılıyor. Elbette yazılımın buna göre ayarlanmış bir özelliği var.

Sordummonitor.exe’yi çalışıtırıp ve bilgisayar başına siz geldiğinizde sizin yokluğunuzda da bilgisayarı korumak isterseniz sordum monitor.exenin ekranı kapatırken kilitlemesini de sağlayabilirsiniz.

Sordum Monitoroff .exe ekranı kilitleme özelliği:

sordum monitor exe’nin ekranı kilitlemesini isteyenler sordum.exeye sağ tıklayıp kısayol oluşturmaları gerek. Ve kısayol’a sağ tıklayıp, Hedef kısmında yer alan boşluğun sonuna /OFF /LOCK parametrelerini yazmak yeterli.

Ancak bunlar ile uğraşmak size zor gelebilir. Daha Kolayını Yapalım:

1-Aşağıdaki monitoroff_kısayol.zip ‘i indirin.
2-zipten çıkartın.
3-İçerisinden iki tane vbe kisayol.vbe ve kisayol_sifre.vbe çıkacak.

4-Bu kisayol_vbe ve kisayol_sifre.vbe dosyalarını monitor.off un içine içine kopyalayın.

Sordum monitor Off ‘un bilgisayar ekranını kapatırken kilitlemesini de istiyorsanız kisayol_şifre.vbe dosyasına çift tıklayın. Masa üstüne sMonitorOff isimli bir kısayol bulacaksınız. Çift tıkladığınız artık bilgisayar ekranı karardıktan sonra  açılırken şifre isteyecek.

Şifresiz olarak sorummonitor off kullanmak istiyorsanız. yine üstteki gibi kisayol.vbe ye çift tıklayın. Masa üstündeki kısayola tıklayıp yazılımı çalıştırın. Sadece bilgisayar ekranı kararacaktır.

Buradaki önemli ayrıntı kısayol.vbe otomatik olarak kısa yol oluşturarak işinizi kolaylaştırıyor. Ancak kısayolun çalışması için yazılımı C yada D diski ve klasör olarak nerede çalıştırmak istiyorsanız klasörü ilk önce oraya taşıyın ve kısayol .vbe’leri çalıştırın. Aksi halde masa üstüne otomatik olarak atanan ikonlar çalışmayacaktır.

smonitor_off.exe Ana Sayfası İndir

smonitor_off.exe kısa yol.vbe indir

Bu konularda ilginizi çekebilir:

Bilgisayar Belleğini Temizleme Yazılımı

İnternette Çocuklar Uygunsuz İçeriğe Maruz Kalıyor!

Dosyaların İsimlerini Topluca Değiştirelim

Masa Üstü Renginizi Belirleyin!

Disklerin Birleşmesi Gerekli Mi Değil Mi

4 Yorum

  1. Furkan alkoç 18 Nisan 2018 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 18 Nisan 2018 Alıntıla
  2. İlyas vardar 16 Eylül 2017 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 16 Eylül 2017 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir