Görev Çubuğundaki Etiketler Nasıl Gösterilir Yada Gizlenir

Görev Çubuğundaki Etiketler Nasıl Gösterilir Yada Gizlenir

Görev çubuğunda çalışan uygulamaların etiketlerini gösterip gizleyebilirsiniz. Bu ayar varsayılan olarak gizlidir. Yani görev çubuğunda uygulama isimleri gösterilmez.

Elbette varsayılan ayar olarak etiket isimlerinin gizli gelmesi kullanıcılarında böyle kullanacağı anlamına gelmez. İstenirse Çalışan uygulamaların isimleri görev çubuğunda simgeler ile birlikte görüntülenebilirler.

Görev çubuğuna atadıklarınızı isimleri ile birlikte görmek istiyorsanız Görev çubuğunda etiketleri açabilirsiniz. İŞte bu konumuzda Görev çubuğundaki etiketler nasıl gösterilir konusuna değineceğiz.

Windows 10’da Görev Çubuğundaki Etiketleri Gösterme veya Gizleme 

1- Görev çubuğunda boş bir alana sağ tıklayın ve görüntülenen seçenekler listesinden ,  Görev çubuğu ayarları‘na tıklayın.

2-Daha sonra, Görev Çubuğu Ayarları penceresi açılacaktır. Görev çubuğu düğmelerini birleştir ayarının altında açılır kutucuğa tıklayın.

Görev çubuğu dolu olduğunda ayarını seçebilirsiniz.

Görev Çubuğundaki Etiketler Nasıl Gösterilir Yada Gizlenir

Ve böylelikle artık uygulama yanlarında isimlerini görebilirsiniz.  Bu ayar pencerelerin her birini tek ve etiketlenmiş bir düğme olarak gösterir. Görev çubuğunda açık  uygulamalar arttıkça, birden çok açık penceresi olan uygulamalar tek bir uygulama düğmesine daraltılır. Açık pencerelerin listesini görmek için düğmeye dokunun veya tıklayın.

Görev Çubuğundaki Etiketler Nasıl Gösterilir Yada Gizlenir

3-Etiketleri Görev Çubuğunda Gizlemek için açılır menüden  Görev çubuğu düğmelerini birleştir ayarının altında açılır kutucuktan her zaman etiketleri gizleyi seçmelisiniz.  Bir uygulama için birden çok pencere açılmış olsa dahi, her uygulama tek ve etiketlenmemiş bir düğme olarak görüntülenir.

4-Hiç bir zaman olarak adlandırılmış bir ayar daha var. Bu ayar ise her pencereyi ayrı, etiketli bir düğme halinde gösterir ve kaç tane pencere açık olursa olsun hiçbir zaman birleştirmez. Daha fazla uygulama ve pencere açıldıkça düğmeler küçülerek  kaydırılır.

Size yardımcı olabilecek diğer konular:

Görev Çubuğundan Arama Kutusu Yada Simgesi Nasıl Gizlenir

Windows 10 Da Başlat Menüsü Ve Görev Çubuğu Rengini Değiştir

Windows 10’Da Görev Çubuğu Yer Değişimi

Görev Çubuğunu Orjinale Sıfırlama

Windows 10 Görev Çubuğu Otomatik Gizlenmiyor

Windows 10 Da Görev Çubuğuna Klasör Sabitleme

Görev Yöneticisi’nde Yeni Görev Nasıl Çalıştırılır

Windows 10 Da Araç Çubuğunda Klasör Nasıl Açılır

Görev Çubuğundan Öğelere Nasıl Erişilir

Görev Çubuğu Ve Sistem Tepsisinde Ses Simgesi Yok

Yayınlanma tarihi: 9 Eyl 2017 – editlenme tarihi 31-05-2020

“Görev Çubuğundaki Etiketler Nasıl Gösterilir Yada Gizlenir” üzerine 6 yorum

  1. Windopws 10 d bu ayarın “Görev çubuğu dolu olduğunda” kısmından yapılacağını tahmin edemezdim , Teşekür ederim , bilmediğim birşey öğrendim

    Yanıtla

Yorum yapın