Youtubeda Yorumlar Onaya Gelsin

Youtube’da Yorumlar nasıl onaya düşer ?

Youtubeda Yorumlar Onaya Gelsin

Youtube’a videolar yüklüyoruz ve aldığımız yorumlar bazen can sıkıcı hale gelebiliyor. Ancak youtube‘da videolarda yorumlar sizin onayınızdan sonra yayımlanabilir. Yani youtube’da videonuza yorum yazıldıktan sonra incelemeye düşer ve siz onay verdikten sonra yayımlayabilirsiniz.

Youtube’da Yorumlar  İnceleme için Nasıl Bekletilir?

Youtube’a giriş yapalım. Sağ üst köşedeki Resmimizin olduğu yere tıklayıp “Youtube studio” a tıklayalım.

youtube studio

Ardından, sol taraftaki ayarlar’a tıklayalım ve ” topluluk ” ayarını seçip ” Varsayılanlar” sekmesine geçelim.

Buradan ” tüm yorumları incelemek üzere beklet” olarak ayarlayıp, değişiklikleri kaydetmek için kaydet butonuna tıklayın.

Youtubeda Yorumlar Onaya Gelsin

Artık yeni yayımladığınız videolarda yorumlar onay için incelemeye düşecektir. Youtube Studio >yorumlar yolunu izleyerek inceleme için bekletilenle sekmesinde yorumların durumu hakkında yapmanız gerekenleri seçebilirsiniz.

Youtubeda Yorumlar Onaya Gelsin

Ancak bu ayar  sadece yeni yüklenen videolar için geçerli olacaktır. Ve eski videolar için geçerli olmayacaktır.

Yani eski videolarınıza gelen yorumlar asla incelenmek üzere sizin onayınıza sunulamayacak.  Youtube’da Eski videolarınız içinde yorumların onaya gelmesini istiyorsanız her bir video için ayrı ayrı yapmalısınız. Videolarınıza gelin ve düzenle butonuna tıklayın. Diğer seçenekler altında Yorumlar ve puanlar’da ilgili ayarı bulabilirsiniz. Buradan ” tüm yorumları incelemek üzere beklet” olarak ayarlayıp sol üst köşedeki kaydet butonuna tıkladıktan sonra İlgili videodaki yapılan yorumlar artık incelenmek üzere onayınıza gelecektir.

Youtubeda Yorumlar Onaya Gelsin

“Youtubeda Yorumlar Onaya Gelsin” üzerine 2 yorum

  1. Çok teşekürler bir , youtubede bir video kanalım var ve küfürlü yorumlar geliyor sanırım üstteki ayarları yapma zamanı geldi , ellerinize sağlık

    Yanıtla

Yorum yapın