Androidde Rarlı Yada Zipli Dosyaları Açma

 

Androidde Rar Dosyaları Nasıl Açılır

İnternetten indirilen .rar dosyaları akıllı telefonlarda nasıl rar’dan çıkartılır? Akıllı telefon elimizde ancak bazen beklenmedik durumlar ile karşılaşabiliyoruz. İnternetten bir müzik indirdiğimizde rar uzantılı olabiliyor. Ve bu .rar uzantılı dosyalarını ise android cihazımızda normalde açamıyoruz. Sebebi ise android cihazlar bu dosyaları görmüyor. Dolayısı ile. telefonda rar  uzantılı dosyaları açabilmek için bir programa ihtiyacımız olacak. Aynen bilgisayarda olduğu gibi. Biliyorsunuz bilgisayarda sadece zipli dosyaları açabiliriz.  Ki, bu android cihazımızda da aynı şekilde .zip uzantılı dosyalar açılırken .rar uzantılı dosyalar açılmaz.

Peki Akıllı Android Telefonlarda .rar uzantılı dosyaları nasıl açabiliriz? Yada dosyaları nasıl rarlarız?

Rar uzantılı dosyaları telefonda açmak için Google play store’dan rar uygulamasını indireceğiz. Linke Makale sonundan ulaşabilirsiniz.

Uygulama reklam içeriklidir, ücretsizdir. Uygulamayı cihaza yükledikten sonra. Artık .rar uzantılı dosyaları açabiliriz. Öncelikle telefonumuzdan indirdiğimiz .rar dosyası genellikle download (indirilenler) klasöründe olur.

Rar uygulamasına dokunup açalım.
Download isimli klasörü bulalım.
Download klasöründe indirdiğiniz .rar uzantılı dosyaları görebilirsiniz.
.rar uzantılı dosyaya uzun bir dokunuş yapalım. Ve buraya çıkart ‘a dokunalım.

Androidde Rar Dosyaları Nasıl Açılır

 

Rar’dan çıkarttığınız dosyayı dilerseniz rar uygulaması ile dilerseniz dahili yada özel yüklediğiniz dosya yöneticileri ile istediğiniz klasöre taşıyabilirsiniz.

indir

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Mobilden Yasaklı Sitelere Opera VPN İle Girin

Android De Ekran Kilidini Ses Ayar Tuşu İle Aç

Android Cihazlarda Az Çıkan Ses Nasıl Arttırılır?

Bu Şarkıyı Kim Söylüyor?

Yayınlanma tarihi: 23 Tem 2017 – Editlenme tarihi 24 ocak 2020“Androidde Rarlı Yada Zipli Dosyaları Açma” üzerine 4 yorum

 1. Çok teşekürler , daha geçenlerde başıma geldi , Googlede aramıştım birkaç birşey indirdim ama açmayınca virüs gelir diye devam etmemiştim

  Cevapla
  • @Tahsin davutoğlu

   rica ederim 🙂 virüsler hakkında kesin garanti edemem lakin benimde kullandığım bir yazılım bu. 🙂

   Cevapla
 2. Teşekürler , faydalı bir yazı olmuş ben Android konusunda hemen hemen hiçbirşey bilmiyorum site ve forumlardan arasıra gözattığım kadarını öğreniyorum , elleriniz dert görmesin.

  Cevapla

Yorum yapın