Windows 10 da Klasik Windows Solitaire Oyunu Nasıl Oynanır

Windows 10 da Klasik Windows Solitaire Oyunu Nasıl Oynanır

Windows ile birlikte gelen klasik Solitaire oyununu Windows 10’da Oynayalım! Windows XP’de Solitaire hayranları Windows 10’da eski stilde oynayabilirler. Elbette Windows 10 içerisinde Solitaire oyunu var. Ve yeni ismi “Microsoft Solitaire Koleksiyonu” ve reklamlı olarak geliyor. Ancak Xp’deki klasik Solitaire oyununa aşina olanlar güncel Solitaire oyununu sevmemiş olabilirler. Biraz nostalji yada reklamsız klasik Solitaire oynamak isterseniz işte ipucumuz:

Windows 10’da Klasik Windows Solitaire Oyunu Oyna:

Windows XP işletim sistemli bir pc’den Solitaire oyunu oynayabileceğimiz dosyaları bir USB belleğe aktarmanız gerekiyor. XP bilgisayarınız var ise bunu sizde yapabilirsiniz. System32 klasörünü açın, Cards.dll ve sol.exe dosyalarını bir USB flash sürücüye kopyalayın.

Şayet bir Xp bilgisayarınız yok ise üzülmeyin makale sonundan Solitaire.rar dosyasını indirebilirsiniz.

Artık Oyun zamanı:

 Windows 10’daki klasik Solitaire oyununu oynamaya başlamak için sol.exe dosyasını çift ​​tıklayın . Ve evet, artık klasik Solitaire oyununu oynayabilirsiniz.

Windows 10 da Klasik Windows Solitaire Oyunu Nasıl Oynanır

Oyuna daha hızlı erişmek isterseniz Solitaire klasörünü açın,   sol.exe dosyasın sol tıklayın ve kısayol oluşturmak için Buraya kısayol oluştur seçeneğini tıklayın . Ve kısa yolu masa üstüne sürükleyip bırakın.

▼Download▼ Şifre:ceofix

Bu konularda ilginizi çekebilir:

Windows 10 Klasörler Yavaş Açılıyor Sorununu Fixleyin

Windows 10 Da Oyun Modunu Ve Oyun Çubuğu Devre Dışı Bırakma

Windows 10 Da Aynı Anda Birden Çok Program Nasıl Kaldırılır

Yayınlanma tarihi: 22 Tem 2017, Güncellenme tarihi 24 Nis 2020

“Windows 10 da Klasik Windows Solitaire Oyunu Nasıl Oynanır” üzerine 4 yorum

  1. Çok teşekürler eskiden bunu oynardım ve yenilendikten sonra beğenmediğimden oynamıyordum , elinize sağlık harika çalışıyor

    Yanıtla

Yorum yapın