Google Play Storeda Kullanılmayan Cihazları Kaldırma

Google Play Storeda Kullanılmayan Cihazları Kaldırma

Google play store’da Uygulama ararken cihaz uyumluluğu kontrol edilir. Ve bir kaç cihaz değişikliğinin ardından Google play store tüm cihazlarınızı gösterir. Hızlı tüketen toplumuz ve android tablet, telefon, bu cihazların sürekli yenileri ile değişimi ile play storeda karmaşaya sebebiyet verir. Çünkü Google play store tüm android cihazlarınızı kaydeder ve uyumluluk kontrolünü yapar.

Cihazınız uyumlu ise yükle butonunu aktif ederken cihazlarınız uyumsuz ise zaten uygulamaları cihaza yükleyemezsiniz. Ancak artık hiç kullanmadığınız cihazlar burada listelenir ise elbette bu kafa karışıklığına sebebiyet verebilir. Kullanılmayan cihazlar listeden kaldırabilir mi? Elbette kaldırılabilir.

Google Play Store Cihaz Listesindeki cihazlar Nasıl Kaldırılır? Google Play store’da görüntülenmesini istemediğiniz cihazları kaldırma ve geri ekleme nasıl yapılır 

Google play strore’ bilgisayardan giriş yapıp, uygulama yükle butonuna tıkladığımızda açılır menüde daha önce kullandığımız tüm cihazların listesi ile karşılaşırsınız. BU listeyi görmek istemiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Google Play Storeda Kullanılmayan Cihazları Kaldırma

1- Google play store’a giriş yapın. Sağ üst köşedeki dişli çarka ve hemen ayarlara tıklayalım.

Google Play Storeda Kullanılmayan Cihazları Kaldırma

2- Açılan ekranda “cihazlarım” bölümünü göreceksiniz. Buradan kullanmadığınız cihazlar için menülerde göster kutucuğunun karşısındaki kutucuktan tiki kaldırabilirsiniz.

Google Play Storeda Kullanılmayan Cihazları Kaldırma

Sonuç:

Bu işlemden sonra artık bilgisayardan uygulama yüklerken kullanmadığınız yada görmek istemediğiniz cihazlarınızı orada göremeyeceksiniz.

Ya yeniden listede o cihazları görmek istersek?

Google Play store’da görüntülenmesini istemediğiniz cihazları kaldırdınız. Ancak ola ki o cihazları yeniden kullanmaya başlamış olabilirsiniz. Dert etmeyin. Yukardaki işlemleri tekrarlayın. Cihazlarım sayfasından kullanmak istediğiniz cihazın karşılığındaki menülerde göster kutusuna yeniden tik atın. Hepsi bu kadar.

Yayınlanma tarihi: 20 Tem 2017, editlenme tarihi 06-02-2020

“Google Play Storeda Kullanılmayan Cihazları Kaldırma” üzerine 8 yorum

 1. cihazların görünürlüğünü değil, o listeden cihazın tamamen kaldırılması nasıl yapılır?

  Yanıtla
  • @Kamil Kongurtay

   Merhaba, onu bilmiyorum lakin, benin eski telefonum otomatik oalrak silinmiş listeden. Belide belli bir süresi vardır ve kendisi otomatik kaldırıyor olabilir. Yani öyle görünüyor.

   Yanıtla
 2. Harika faydalı bir bilgi kaç defa dikkat etmeden yükle dedim ve eski cihaza denk gelmiş , bende niye yüklemiyor deyip işlemi tekrarlamıştım. Elinize sağlık

  Yanıtla
 3. Teşekürler 3 adet cihaz görünüyordu ama sadece birtanesini kullanıyordum , artık listedeki karışıklık giderildi , elinize sağlık

  Yanıtla

Yorum yapın