Telefonda Resimlere Bakarken Ekran Işığı Kapanmasın

Telefonda resimlere bakarken ekran ışığının kapanmaması için ya sürekli dokunuruz yada uyku modunu daha uzun sürelere ayarlarız.

Sony Xperia XA Ultra Resimlere Bakarken Işık Kapanmasın

Ancak telefon modelinize göre bu işleme gerek kalmayabilir. Sony Xperia XA Ultra’nın özelliklerinden biride akıllı arka ışık kontrolü.

Akıllı arka ışık kontrolü sayesinde Telefon elinizde algıladığında ekran ışığı hiç kapanmayacaktır. Ancak Telefonu düz bir zemine bıraktığınızda ekran ışığı ayarladığınız uyku süresi içerisinde kapanacaktır. Buda hem pilden tasarruf sağlarken hemde kullanıcı için sürekli ışığın kapanmaması mücadelesi de son bulmuş olacak.

Akıllı Arka Işık Kontrolü Nasıl Açılır?

Sony cihazınızda akıllı arka ışık kontrolü aktif etmek için, Cihazınızdan ayarlar > ekran > akıllı arka ışık kontrolüne dokunun. Ve akıllı arka ışık kontrolünün anahtarını açık konuma getirin.

Android'de Akıllı Arka Işık Kontrolü Nasıl Açılır?

Böylelikle telefonunuzun ekranına dokunmadan resimlere yada okuma belgelerinize uzun süre bakabilirsiniz. Telefonu masa üstüne bıraktığınızda uyku modu devreye girer.

Arka Işık Sensörünü Açtım Ama Ekran Yine Kararıyor!

Telefon Elinizde iken ekran ışığı kapanmaz. Ancak cihaz az da olsa titreşim hissetmesi gerekebiliyor. Eliniz hareketsiz ve sabit kalıyorsa ekran ışığı zamanında kapanabiliyor. Yani arka ışık sensörünü kapatacak bir etki algılamasa bile hareket istiyor.  Lakin yinede çok etkilemiyor. Yani bunu bilerek elinizi biraz hareket ettirebilirseniz ışığın hiç kapanmadan açık kaldığını göreceksiniz.

Benim en sevdiğim özelliklerinden biri olduğunu söyleyebilirim. Ve telefonunuzda bu özelliğin olup olmadığını kesinlikle kontrol edip varsa aktifleştirmelisiniz. 

Aşağıdaki linklere göz atmayı unutmayın:

Android Cihazlarda Uygulamalara Göre Konum Nasıl Kapatılır

Android Telefonda IMEI Numarası Nasıl Bulunur

Android Telefonunuzu Hızlandırmanın 5 Yolu

Android VLC Player’da Parlaklık Ayarı Nasıl Yapılır

Android VLC Uygulamasında Siyah Tema İle Nasıl Kullanılır

Android VLC PLayerda Kulaklık Kumandası Ayarı Nasıl Yapılır

Android Cihazınızı Hangi Gmail İle Kullanıyorsunuz

Android’de Tam Sayfa Ekran Görüntüleri Nasıl Alınır

Telefonda Video Kaydı Yaparken Aynı Zamanda Fotoğraf Çek

Yayınlanma tarihi: 13 Tem 2017-güncellenme tarihi :02-06-2021

“Telefonda Resimlere Bakarken Ekran Işığı Kapanmasın” üzerine 6 yorum

  1. Daha bugün telefonumu sıfırladım ve bu bilgi tam da zamanında geldi biliyor musunuz? 🙂
    Teşekkür ederim.

    Yanıtla
  2. Oldukça ilginç bir özellikmiş bunu bilmiyordum , bende sürekli kapanıyor ve ikidebir ekrana dokunmak zorunda kalıyordum , İpucu için teşekürler

    Yanıtla

Yorum yapın