Android Telefonda Ayar Değişikliklerini Ayarlar Ekranında Gör

Artık android telefonunuzda geçici bir ayar değişikliği yaptığınızda bunu unutmayacaksınız!

Android Telefonunda Ayar Değişiklikleri Ayarlar Ekranında Gör

Ayarları değiştirmenin en büyük sıkıntısı bazen ciddi değişiklikleri unutuyor olabileceğimiz. Android nougat ve üst modellerde ayarlar menüsünden son yaptığınız değişikliği görebilirsiniz.. Ayarlar menüsüne girdiğinizde menünün üst tarafında sürekli değişen gri bildirimlere dikkat edin. İşte bu  özellik ile ciddi değişiklikleri unutmayacağız.

Örneğin cihazın çalışma özelliklerini etkileyecek değişiklikler yaparsınız. Misal, Uçak moduna alırsınız, STAMINA modu etkinleştirmiş olabilirsiniz yada Mobil veri kapalı kalabilir. İşte bu gibi durumlarda ayarlar ekranında bu önemli değişiklikler ile bildirimleri göreceksiniz.

Sony Xperia Z1 Cihazımı kullanırken Kitkat sürümünde iken bir keresinde stamina modunu aktif edip unutmuştum ve günlerce bu bildirimleri niye almıyorum diye düşündüğüm olmuştu. Artık bu gibi durumlarda  yaşamayacağız. 

Ayarlar Menüsünde yapılan değişiklikleri hatırlatıcı ile kontrol edin!

Değişiklik yaptığınız uygulamaların ayarlarına girmeden ayarlar ekranında anında gri olarak görünen hatırlatıcı bulunuyor. Açılır simgelere dokunarak yeni değişiklikleri yapabilirsiniz.

Nougat Yenilenen Ayarlar Menüsü

Uygulamayı hiç açmadan, hatırlatıcıya dokunarak özelliği tekrar açabilir veya kapatabilirsiniz.

Örneğin stamina modu etkin. Sağ taraftaki küçük açılır ok simgesine dokunuyorum ve kapat’a dokunuyorum. Ve Stamina modunu kapatmış oluyorum. Ve uçak modu içinde aynı işlemi tekrarlıyorum.

stamina modu etkin

Yayınlanma tarihi: 9 Tem 2017-güncellenme tarihi: 17-08-2021

 

“Android Telefonda Ayar Değişikliklerini Ayarlar Ekranında Gör” üzerine 6 yorum

  1. STAMINA modunu ilk defa duyuyorum , oldukça da faydalı birşeye benziyor , kalitelki paylaşımlarınızın devamını dilerim , elinize sağlık

    Yanıtla

Yorum yapın