Android Nougat 7.0 Gece Modu Nasıl Aktif Edilir

Android Nougat 7.0 Gece Modu Nasıl Aktif Edilir

Andorid Nougat 7.0 güncellemesi içerisinde  gece modu özelliği var. Android Nougat 7.0 güncellemsindeki gece modu nasıl aktif edilir? Gece modu nasıl kullanılır?

Android Nougat 7.0 güncellemesindeki gece modu, adından da anlaşılacağı üzere telefon ekran ışığını gece okumaya ugun olarak ayarlıyor. Ama gece modunu hemen ayarların içerisinde bulmak mümkün değil.

Çünkü hem google play store’dan uygulama yüklemeniz gerekiyor, hemde “sistem arayüzü ayarlayıcısını” aktif etmek gerekiyor.

Nougat 7.0’da gece modunu kullanmak için ilk adım olarak google play store’dan Night Mode Enabler isimli uygulamayı indirelim. Yazının sonundaki indir butonuna tıklarsanız mağazadan anında indirebilirsiniz.

Night Mode Enabler uygulaması ile gece modunu kullanamayız. İkinci adım olarak da sistem arayüzü ayarlayıcısını aktif edeceğiz.

Sistem arayüzü ayarlayıcısını cihazımızda görünür yapmak için bildirim merkezini açalım ve sağ üst köşedeki dişli çarka parmağımızı hiç çekmeden dokunduralım.

bildirim merkezi

Cihaz hafif titreyecek ve ekranda “Tebrikler Sistem kullanıcı arayüzü ayarlayıcı ayarlara eklendi” yazacak ve “sistem arayüzü ayarlayıcısı” ayarlar ekranında görülecektir.

Artık gece modunu kulanabiliriz.

Ana ekrandaki Night Mode Enabler kısa yoluna tıklayın. Ve uygulama açıldığında “Enable Night Mode” a tıklayalım.
“Sistem arayüzü ayarlayıcısı” açılacak. Burada açık sekmesine dokunalım. Gece modu ışığı aktif olacak.

gece modu - Enable Night Mode

Tekrar dokunduğumuzda gündüz modu aktif olacaktır.

Ayrıca Bildirim merkezine kısa yol olarak kendini atayacaktır. Yani bildirim merkezinden gece modunu kolayca açıp kapatabilirsiniz.

bildirim merkezi gece modu

Konunun videosunu izlemeye ne dersiniz?

“Android Nougat 7.0 Gece Modu Nasıl Aktif Edilir” üzerine 4 yorum

  1. güncellemeyi her ne kadar alamamış olsamda yazılarını takip ediyorum. bu arda güncelleme peşindeyim.

    Yanıtla
  2. Gece cep telefonu ekranı aşırı parlak geliyordu ve elle kısıyordum , gerçi keşke bunun için play storeden birşey indirip kurma zorunluluğu olmasaymış , Teşekürler

    Yanıtla

Yorum yapın