Sony XA Ultra Nougat Güncellemesi Sonrası Yazılım Onarımı

Sony XA Ultra Nougat Güncellemesi Sonrası Yazılım Onarımı

Sony xa ultra’ya nougat güncellemesi ilk dağıtılmaya başlandığında sizler ile paylaşıp, kendi cihazımı da güncellerken video çekip yazılım güncellemesinin nasıl yapılacağını sizler ile paylaştım.

İlgili konuyu yazının sonundaki linklerden ulaşabilirsiniz. Güncelleme sonrası aldığım yorumlarda bazı kullanıcılar güncellemeyi telefon üzerinden yapamadılar ve yaptıklarında da pek hoşnut kalmadılar.

Peki yazılım güncellemesi android 7.0 Nougat‘a yükselttikten sonra yaşanılan sorunlar sebebi ile yazılımı tekrar yüklemek isterseniz, yada güncelleme tam olarak düzgün olmamış olabilir ama sistem yine android 7.0 nougat olduğu için yeniden yazılım yüklemesini telefon üzerinde yapamazsınız.

Fabrika ayarlarına döndürmek sorunları çözmez. Yazılım onarımı ile sorunları çözmek daha kolay olabilir.

Ancak yazılım onarımı nasıl yapılır? Ve Yazılım onarımı neden yapılmalı?

İlgili videomu izlemeyi unutmayın.

Yazılım cihazda yaşanana sorunları gidermek amaçlı yapılmalıdır. Fabrika ayarlarına geri döndürmek ile yazılım onarımı arasında fark vardır. Yazılım onarımı android sürümünü yeni baştan cihaza kurar.

Yazılım onarımı ile yükseltilen bir android sürümünü geri alamazsınız. Yani android 6.0 olan sürüme yazılım güncellemesi yapatıysanız yazılım onarımından sonra yine cihazını android nougat olarak kalacaktır. Sorunlarınız yazılımın onarımı sırasında düzelmesini umut ederim.

Gelelelim android Nougat Güncellemesi yazılım onarımı nasıl yapılırına.

Sony Xperia™ Companion yazılımını buradan indirip , bilgisayarınıza kurun.
Not: windows 10 cihazlarda yazılım düzgün çalışıyor ancak windows 7 cihazlarda kernel.32dll hatası alınıyor. Sebebini şuan için çözemedim ancak çözüm bulursam sizler ile paylaşacağım. Lakin her windows 7 bilgisayarda da aynı sorunu vermiyor. Çünkü iki windows 7 cihazda denedim birinde hata alırken diğerinde almadım.

Bu ufak nottan sonra USB kablo ile cihazı bilgisayar bağlayalım . Ve USB’yi taktığımızda ne olacağını bize sorar, hemen dosya aktarım moduna dokunalım.

Şimdi geçelim bilgisayarımıza ve cihazımız için bir yükseltme yaptı isek güncelle butonuna tıklayamayız. Zaten cihazınız güncel der. Biz hemen yazılım onarımını tıklıyoruz.

Pilin %80 dolu olması gerektiği ve içeriğin tamamen silineceği uyarısını göreceksiniz. Özel hiç bir şeyin cihazda kalmadığından emin seniz sonraki butonuna tıklayın.

Google hesap bilgilerimi biliyorum kutucuğunu da işaretleyip sonraki adıma geçelim.

Yazılım onarımı için başlangıç ekranı gelecektir.
Cihazınızı USB den çekin.
Ve telefonu kapatın.
5 saniye bekleyin ve ses kısma tuşuna basılı tutarak usb kablo ile bağlayın. Ve uygulama ekranı sonraki adıma geçinceye kadar öylece bekleyin.

Uygulama ekranı sonraki adıma geçtikten sonra telefonu düzgün bir yere bırakın ve hiç tüm işlemler bitene kadar kabloya bile dokunmayın. Ayrıca bilgisayarınızda prize takılı güçde olsun.

Uygulama sonraki adıma geçtikten sonra, Kişisel içeriğimin kaybolacağını anladım butonuna tik atıp. “Sonraki” butonuna tıklayın.

Onarım başlayacak, sonra güncelleme tamamlanacak. Bu işlem biraz uzun sürecek sabırlı olun.

Sonrasında gelen ekranda cihazı usb kablodan çekebilceğiniz uyarısını göreceksiniz. Bu ekrana ulaştığınızda kabloya çekin ve Cihazını açın. Açılış biraz geç olacak. Sonrasında ekrandaki adımları dikkatle okuyarak kurulumu yapın.

Tavsiyem google drive yedekten hiç birşey geri getirmeyin temiz bir kurulum yapın. Ancak yinede siz bilirsiniz.
Umarım sorunlarınız çözülür.

 “Sony XA Ultra Nougat Güncellemesi Sonrası Yazılım Onarımı” üzerine 8 yorum

 1. telefonu sıfırladıktan sonra google hesap açma tarafında kaldım. ” bu cihaz sıfırolandı,devam etme k için bu cihazda senkronize edilen bir google hesabı ile oturum açın diyor. açmaya çalıştıgımda da bilinmeyen bir nedenden dolayı cihazda oturumm açılamıyor” diyor. acil yardım.

  Cevapla
  • @yusuf

   Telefonu daha önce kurulum yapmış olduğunuz mail ile kurmayı deneyin. Yada daha önce hiç bir cihaz ile oturum açmadığınız bir mail ile oturum açmayı deneyin.

   Cevapla
 2. Abla sağolsüpersin. Valla güncellemeden sonra kaldıydım öyle. Fabrika ayarı hikaye yemin ederim. işime yaradı attım like

  Cevapla
 3. Güncellemeyi telefon üzerinden yapmaya kalktım ancak yazılım güncellemesinden sonra hatalar oluştu ve düzeltemedim, bu yazınız ilaç gibi geldi , Allah Razı olsun

  Cevapla

Yorum yapın