Android 7.0 Nougat Güncellemesi Uygulama Önerilerini Kapatma

Android 7.0 Nougat Güncellemesi Uygulama Önerilerini Kapatma

Android 7.0 Nougat Güncellemesindeki Yerel Uygulamalar ekranındaki “Önerilenler” nasıl kapatılır?

Nougat Güncellemesinde yer alan yeniliklerden biri de “yerel uygulamalar” bölmesinde bulunan uygulama kısayollarının hemen altında “Önerilenler” ismi ile Google play store‘daki öneri listelerinin yer alması.

Gelin görün ki aslında bu yenilik hoşuma gitmedi. Çünkü uygulama arasam gider google play store’a bakarım. Telefonumun uygulamalar kısmında sürekli olarak bana bişey önermesi ve sanki yükleme amaçlı bana bu uygulamaları dayatması hoşuma gitmedi.

Sizlerde benim gibi düşünüyorsanız “Önerilenler”i ortadan yok edebiliriz.

Önerilenler

Android 7.0 Nougat Güncellemesindeki Google play Store’daki Uygulama Önerileri Yerel uygulamalar geçişinden nasıl kaldırılır?

Ana ekranda iken boş bir alana uzunca dokunalım. Ve sağ alt köşedeki ayarlara tıklayalım.  ( Yada alternatif olarak  uygulamalar ekranında iken sağ üst köşedeki üç noktalı simgeye tıklayalım. )

ayarlar
Her iki yöntem ile de “Başlangıç ekranı ayarları “ açılacaktır.
Ara başlığının altında
“Uygulama önerilerini “ göreceksiniz. Karşılığındaki anahtarı “Kapalı” konuma getirin.

Başlangıç ekranı ayarları

Artık yerel uygulamalar ekranında Google play store’daki uygulama önerilerini görmeyeceksiniz. Ancak bir süre sonra tam aksini düşünürseniz aynı yolu takip edip anahtarı açık konuma getirebilirsiniz.

Sony XA Ultra Android 7.0 Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır
Selfie İçin El Denklanşörü Özelliği Nasıl Kullanılır
Android 7.0 Nougat: Bölünmüş Ekran Özelliği Nedir“Android 7.0 Nougat Güncellemesi Uygulama Önerilerini Kapatma” üzerine 2 yorum

  1. Bence uygulama önerilerini kapatmak oldukça mantıklı , ee her güzelin bir kusuru olur gerçi buna kusur denmez ama fuzuli birşey , paylaşım için teşekürler

    Cevapla
    • rica ederim. Evet oldukça saçma bilmiyorum ama benim işime yaramaz 🙂 Selamlar.

      Cevapla

Yorum yapın