Selfie Çubuğu Kullanmadan Nasıl Selfie Çekilir?

Selfie Çubuğu Kullanmadan el deklanşörü yada gülümseme deklanşörü ile resim çekebilirsiniz

Selfie Çubuğu Kullanmadan Nasıl Selfie Çekilir?

Selfie çekerken kendinizin çektiğini belli etmeden çekmek isteyebilirsiniz ve elbette hakkınızda. Selfie resimlerin doğal olması için zamanlayıcı kullanabilirsiniz. Bunu yapmanın en kolay yolu sadece bir stand bulmak. Gerisini el deklanşörü yapıyor. El Deklanşörünün kullanımı oldukça kolay ve muhteşem bir özellik. Selfie çekerken hiç bir tuşa basmanıza gerek kalmadan elinizi Deklanşör olarak kullanma imkanına olanak tanıyan telefonlar vardır. Tek yapmanız gereken zamanlayıcıyı açmak ve pozunuzu ayarladıktan sonra elinizi kameraya doğru uzatmaktır. Peki bu özellik nasıl kullanılır ve nasıl aktif edilir?

 Selfie (özçekim) ‘de zamanlayıcı ile el deklanşörü yada gülümseme deklanşörü kullan

Kamera uygulamasını açın. Sağ alt köşedeki dişli çark ikonu ile ayarlara dokunun.

“Selfie İçin El Deklanşörü” özelliği için otomatik yakalama menüsünden  el deklanşörünü seçmeniz yeterli. Yada gülümseme deklanşörünüde kullanabilirsiniz. 

gülümseme deklanşörü

Artık birde zamanlayıcı ayarlamak gerek kamera ayarlarından” Zamanlaycıya “dokunun ve süreyi seçin. ( tabii dilerseniz yine buradan kapatabilirsiniz)

zamanlayıcı ile selfie çek

Yada sağ köşeden her dokunuş ile farklı zaman geçişleri yapabilirsiniz.

zamanlayıcı ile selfie çek

Artık tek yapmanız gereken avucunuzu deklanşör gibi kullanmak. Avucunuzu ekrana gösterin. Sizin avucunuzu algıladığında  bir yuvarlak beliriyor.

el deklanşörü ile selfie

Kolay algılanmasını sağlamak için parmaklarınız yukarı doğru kaldırın. Ancak oldukça çabuk algıladığını belirtmek isterim.  Sonrasında belirlediğiniz otomatik  zamanlayıcı geri sayımı başlatıyor.  Ayarladığınız süre içinde ( 3 yada 10 ) saniye içinde resminiz otomatik olarak çekilecektir.

el deklanşörü ile selfie çek

Yayınlanma tarihi: 17 Haz 2017-son güncellenme tarihi 14-05-2021

“Selfie Çubuğu Kullanmadan Nasıl Selfie Çekilir?” üzerine 5 yorum

  1. İlk defa böyle bir özelliği duydum oldukça pratikmiş , bendeki eski bir telefon var , keşke Android 7.0 Nougat deneme imkanım olsaydı , tanıtım için teşekürler.

    Yanıtla

Yorum yapın