Bilgisayardan Instagram’a Fotoğraf Yükleyip Paylaşın

Biliyorsunuz ki, resim paylaşım platformu instagram bilgisayardan resim paylaştırmaya müsaade etmez. Yalnızca mobil cihazlardan instagram hesabınızda resim paylaşabilirsiniz.

Bilgisayardan Instagram'a Fotoğraf Yükleyip Paylaşın

Aslında bu bana göre büyük eksiklik. Bence kullanıcıları sıkıntıya düşürmeden bilgisayardan resim paylaşılmasına izin verilmeli ancak ne yazık ki Twitter nasıl 140 karakter ile diretiyorsa instagram da masaüstü için diretiyor. Yapacak bir şey yok.

Instagram da masa üstünden resim paylaşmak isteyenler bilgisayarlarına ek yazılım kurarak bu engeli aşmaya çalıştılar. Ancak dilerseniz bugünkü konumuzda yazılım kurmadan tarayıcı üzerine bir eklenti kurarak nasıl instagram’a bilgisayardan resim yükleneceğine değinelim.

Bilgisayarınıza program kurmadan instagrama masaüstünden resim nasıl yüklenir?

Mobil cihazlara yönelik uygulama instagram da kullanıcılara resimlerini mobilden yüklerken filtreler ve efektler sunar. Masa üstünden tarayıcı eklentisi ile yüklediğimizde filtreler ve efektler ile resimlerinizi yükleyemeyeceksiniz ancak zaten masaüstünde olduğunuza göre fotoğraflarınızı Photoshop yada benzeri yazılımlar ile zaten düzenlemiş olmalısınız.

Masaüstünden Google Chrome tarayıcısını kullanarak Fotoğrafları Instagram’da paylaşma

Chrome’da Instagram kullanarak fotoğrafları paylaşmak için öncelikle  User-Agent Switcher for Chrome isimli bir eklenti kullanmanız gerekiyor.  Yazının sonundaki indirme linklerini kullanarak mağazaya ulaşabilirsiniz.

Linke tıkladıktan sonra Chrome’a ekle diyorsunuz. Uzantı ekleye tıklıyorsunuz.

Bilgisayardan Instagram'a Fotoğraf Yükleyip Paylaşın

User-Agent Switcher for Chrome eklentisini sağ üst köşede göreceksiniz.

Bilgisayardan Instagram'a Fotoğraf Yükleyip Paylaşın

Instagram’ın web sürümünü açın, yani www.instagram.com ve profilinize gidin, giriş yapın. Normalde masa üstünden sadece giriş yaparsınız , yorum yapabilirsiniz ancak resim paylaşımı yapamazsınız. Resim paylaşmak için hemen sağ üst köşedeki eklediğimiz eklentiye tıklıyoruz.

Buradan aşağıdaki gibi bir arayüz açılacak hemen android yada ios ‘u seçiyoruz. android e tıklarsak kitkat’ı ios’a tıklarsa ipad yada iphone 6 ‘yı seçin hiç farketmez. Buradaki amaç instagram için mobile özelliği kazandırabilmek.

Bilgisayardan Instagram'a Fotoğraf Yükleyip Paylaşın

 

Ve işte masaüstünde instagram da resim paylaşmak için araçlar en altta belirdi. Artık resmi ekleyebiliriz. Kamera simgesini tıklayın ve göndermek istediğiniz resmi yükleyin. Resmi otomatik olarak kırpılmış yada ekrana sığdırarak iki seçenekte yükleyebilirsiniz ve resmi döndürebilme özelliği sunuyor.

Bilgisayardan Instagram'a Fotoğraf Yükleyip Paylaşın

Dilerseniz döndürün ve sağ üst köşedeki İleri düğmesine tıklayın, tamamlayın.

Resmi kırpılması benim hoşuma gitmedi bu sebep ile sol alttaki ekrana sığdır simgesine bir kere tıkladım. Ve resimler kırpılmadan instagrama yüklendi. Tarayıcınızı normal eski haline almak için yine sağ üstteki User-Agent Switcher for Chrome uzantısına tıklayın. Chrome’a tıklayın ve default’a tıklayın.

UserAgent Switcher Chrome-1

Aşağıdaki konular da ilginizi çekebilir:

Chrome Tarayıcısında Otomatik Video Oynatma Nasıl Durdurulur

Chrome Da Gizli Modda İken Uzantılar Nasıl Kullanılır

“Bilgisayardan Instagram’a Fotoğraf Yükleyip Paylaşın” üzerine 4 yorum

 1. Cep telefonum oldukça eski Sağdan solran Instagramı duyuyordum ama bir hesabım yoktu sayenizde bir tane bende de olacak , Elleriniz dert görmesin.

  Yanıtla
  • @Rasim özcan

   instagram bu inadı kullanıcıları sevindirmiyor. Cep telefonlarında instagram kullanamayanlar için bence de yararlı olacak. Yorum için teşekkürler.

   Yanıtla

Yorum yapın