Bilgisayardan Instagram’a Fotoğraf Yükleyip Paylaşın

7758 Görüntülenme

Bilgisayardan Instagram a Fotoğraf Yükleyip Paylaşın

Biliyorsunuz ki, resim paylaşım platformu instagram bilgisayardan resim paylaştırmaya müsaade etmez. Yalnızca mobil cihazlardan instagram hesabınızda resim paylaşabilirsiniz.

Aslında bu bana göre büyük eksiklik. Bence kullanıcıları sıkıntıya düşürmeden bilgisayardan resim paylaşılmasına izin verilmeli ancak ne yazık ki Twitter nasıl 140 karakter ile diretiyorsa instagram da masaüstü için diretiyor. Yapacak bir şey yok.

Instagram da masa üstünden resim paylaşmak isteyenler bilgisayarlarına ek yazılım kurarak bu engeli aşmaya çalıştılar. Ancak dilerseniz bugünkü konumuzda yazılım kurmadan tarayıcı üzerine bir eklenti kurarak nasıl instagram’a bilgisayardan resim yükleneceğine değinelim.

Bilgisayarınıza program kurmadan instagrama masaüstünden resim nasıl yüklenir?

Mobil cihazlara yönelik uygulama instagram da kullanıcılara resimlerini mobilden yüklerken filtreler ve efektler sunar. Masaüsütünden tarayıcı eklentisi ile yüklediğimizde filtreler ve efektler ile resimlerinizi yükleyemeyeceksiniz ancak zaten masaüstünde olduğunuza göre fotoğraflarınızı Photoshop yada benzeri yazılımlar ile zaten düzenlemiş olmalısınız.

Masaüstünden Google Chrome tarayıcısını kullanarak Fotoğrafları Instagram’da paylaşma

Chrome’da Instagram kullanarak fotoğrafları paylaşmak için öncelikle bir eklenti kullanmanız gerekiyor. Bunun için 2 eklentimiz var. Biri User-Agent Switcher for Chrome

diğeri User-Agent Switcher for Google Chrome ikisi arasında hiç bir fark yok. Ben ilkini tercih ediyorum. Yazının sonundaki indirme linklerini kullanarak mağazaya ulaşabilirsiniz.

Linke tıkladıktan sonra Chrome’a ekle diyorsunuz. Uzantı ekleye tıklıyorsunuz.

Uzantı ekle

User-Agent Switcher for Chrome eklentisini sağ üst köşede göreceksiniz.

User-Agent Switcher for Chrome
Instagram’ın web sürümünü açın, yani www.instagram.com ve profilinize gidin, giriş yapın. Normalde masa üstünden sadece giriş yaparsınız , yorum yapabilirsiniz ancak resim paylaşımı yapamazsınız. Resim paylaşmak için hemen sağ üst köşedeki eklediğimiz eklentiye tıklıyoruz.

Buradan aşağıdaki gibi bir arayüz açılacak hemen android yada ios ‘u seçiyoruz. android e tıklarsak kitkat’ı ios’a tıklarsa ipad yada .phone 6 ‘yı seçin hiç farketmez. Buradaki amaç instagram için mobile özelliği kazandırabilmek.

User-Agent Switcher for Chrome

Ve işte masaüstünde instagramda resim paylaşmak için araçlar en altta belirdi. Artık resmi ekleyebiliriz. Kamera simgesini tıklayın ve göndermek istediğiniz resmi yükleyin. Resmi otomatik olarak kırpılmış yada ekrana sığdırarak iki seçenekte yükleyebilirsiniz ve resmi dönderebilme özelliği sunuyor.

ekrana sığdır -resmi döndür

Dilerseniz döndürün ve sağ üst köşedeki İleri düğmesine tıklayın, tamamlayın.

Resmi kırpılması benim hoşuma gitmedi bu sebep ile sol alttaki ekrana sığdır simgesine bir kere tıkladım. Ve resimler kırpılmadan instagrama yüklendi. Tarayıcınızı normal eski haline almak için yine sağ üstteki User-Agent Switcher for Chrome uzantısına tıklayın. Chrome’a tıklayın ve default’a tıklayın.

 

 

UserAgent Switcher Chrome-1

UserAgent Switcher Chrome-2

Chrome Tarayıcısında Otomatik Video Oynatma Nasıl Durdurulur

Chrome Da Gizli Modda İken Uzantılar Nasıl Kullanılır

SnapMail İle Kendi Kendini İmha Eden Mailler!“Bilgisayardan Instagram’a Fotoğraf Yükleyip Paylaşın” üzerine 4 yorum

 1. Uzun bir işlemmiş değermi bilemiyorum ama mecbur kalırsam bunu deneyeceğim , elinize sağlık

  Cevapla
  • Teşekkür ederim. Evet dediğiniz gibi biraz uzun. 🙂

   Cevapla
 2. Cep telefonum oldukça eski Sağdan solran Instagramı duyuyordum ama bir hesabım yoktu sayenizde bir tane bende de olacak , Elleriniz dert görmesin.

  Cevapla
  • instagram bu inadı kullanıcıları sevindirmiyor. Cep telefonlarında instagram kullanamayanlar için bence de yararlı olacak. Yorum için teşekkürler.

   Cevapla

Yorum yapın