Android Cihazlarda Ertelenen Güncellemeler Nasıl Yapılır

Android Cihazlarda Ertelenen Güncellemeler Nasıl Yapılır

Bugün telefonda bir arkadaş ile görüşürken, bana telefonundan çok nadir internet kullandığı için telefonunda güncellemeleri yapamadığından ve arada mobil veri kullanımı açtığında ise güncellemeler var uyarısını verse de mobil veride megabaytlarca veri tüketimi olacağı için güncelleme şansının olmadığından bahsetti.

Gelin görün ki arkadaşım, ne zaman wi-fi ile telefonu kullanmaya çalışsa  güncellemeleri nasıl yapacağını bulamadığından, bulamadığı gibi telefonun güncellemeyi otomatik olarak yapmadığından  bahsetti. İşte bugünkü konumda böylelikle ortaya çıktı.

Mobil veride güncellemeler kapalı ve bu durumda iken yapılmayan güncellemeleri Wi-fi kullanımında geçildiğin nasıl güncellenir sorsunun cevapları aşağıda adım adım anlatacağım.

Cihazınızın Wi-fi kullanımda olduğunda emin olun. Çünkü uzun süredir güncellenmeyen telefonda bir sürü güncelleme birikmiş durumdadır ve güncellemeler kotanızı tüketebilir.

Sonrasında ise, google play store uygulamasına dokunun. Play store uygulaması açıldığında sol üst köşedeki hamburger menüye dokunun.

Play store

Uygulamalarım ve oyunlarıma tıklayın. Güncellemeler denetlenecektir.

Uygulamalarım ve oyunlarım

Tümünü Güncelleye dokunarak yada tek tek günceye dokunarak cihazın uygulama güncellemeleri yapabilirsiniz.

Tümünü Güncelle güncelleme yok

Cihazın yazılım güncellemesini kontrol etmek için ise:

Uygulamalar > ayarlar > telefon hakkında > yazılım güncelleme yolunu izleyin. Varsa bir cihaz güncellemesi burada görünecektir.

yazılım güncelleme

Android Cihazda Ok Google Çevrimdışı Sorunu Nasıl Fixlenir
Akıllı Telefondan Masaüstü Yazıcısına Nasıl Baskı Alınır
Android Cihazınızı Hangi Gmail İle Kullanıyorsunuz“Android Cihazlarda Ertelenen Güncellemeler Nasıl Yapılır” üzerine 2 yorum

  1. Hay Allah razı olsun valla aynı sorun bende vardı , bende otomatik güncelleniyor sanıyorum 18 güncelleme var diyor bir türlü güncellemiyordu , nedense uyarı da hep ben mobil verideyken geliyordu (kurnazlar) sonunda sayenizde güncelledim 🙂

    Cevapla
    • cümlemizden inşallah, işinize yararmasına sevindim. GÜncellemleri mobilde iken yapmamak lazım ama sonrasında kısıtlı zamanlarda wi-fi açıldığında hemen güncelleme gelmeyebiliyor.

      Cevapla

Yorum yapın