Sağ Tuşta Masaüstü Arkaplanı Olarak Ayarla Özelliği Yok

Sağ Tuşta Masaüstü Arkaplanı Olarak Ayarla Özelliği Yok

Web sayfalarım sebebi ile uzun süre bilgisayar ekranına bakmak durumunda olan biriyim bu sebepledir ki arasıra masaüstü duvar kağıdımı değiştiririm , duvar kağıtları gerek renk gerekse Tür olarak (Doğa resimler , hayvanlar , renkler…) insan psikolojisi üzerine etkileri olduğuna inanan biriyimdir bundan dolayı genellikle doğa resimleri ve insan ruhunu dinlendirici resimleri tercih ederim geçenlerde güzel bir duvar kağıdı buldum ve bunu arkaplan olarak ayarlamak istedim , bildiğiniz üzere bir resmi veya duvar kağıdını arkaplan olarak ayarlamak için üzerine sağ tıklarız ve “Masaüstü Arkaplanı olarak ayarla” deriz Microsoft’un bu konuda kullanıcılara sunduğu bu özellik benim oldukça fazla işime yarıyor gel gelelim her nasıl olduysa sağ tuşumdaki bu özellik kaybolmuş.

masa üstü arka planı

 

Halbuki Aşağıdaki resimde de görüldüğü üzere burada “Masaüstü Arkaplanı olarak ayarla” diye bir özelliğin olması gerekirdi

masa üstü arka planı ayarla

ceofix.com adlı siteme konuları hazırlarken bu sistem üzerinde birçok program kurulumu, registry ayarı denemeleri vs. yaparım , muhtemelen bunlardan biri sağ tuşumdaki bu özelliği silmiş, eğer benzeri bir durum sizinde başınıza geldiyse veya sağ tuşunuzdaki bu özelliği herhangi bir sebeple kaldırmak isterseniz yada kaybolan menüyü yeniden eklemek isterseniz aşağıdaki  Registiry kayıtlarını çalıştırabilirsiniz.

Kayıtları sizinle paylaşmak isterdim ancak her resim türüne göre kodlar çok uzun olacağı için maalesef paylaşamadım.

masaustu_arkaplani_ekle.reg : Sağ tuşa  Masaüstü Arkaplanı olarak ayarla özelliğini ekler

masaustu_arkaplani_kaldir.reg : Sağ tuştan Masaüstü Arkaplanı olarak ayarla özelliğini kaldırır.

Reg kayıtlarına çift tıkladıktan sonraki ilk ekranda Kullanıcı hesabı denetimi uyarı penceresi gelecektir buna izin verelim ve ardından registry kaydının eklenmesinin yol açabileceği sonuçları içeren bir uyarı ekranı belirip devam etmek istiyor musun diyecektir.

masa üstü arka planı ayarla register

Buna da evet deyip registry kaydını uyguladığımızda sağ tuşumuza “Masaüstü Arkaplanı olarak ayarla” özelliğini yeniden eklemiş veya bu özelliği kaldırmış oluruz.

▼Download▼Şifre:ceofix

Yayınlanma tarihi: 16 mayıs 2017 -Güncellenme tarihi: 25-02-2023

“Sağ Tuşta Masaüstü Arkaplanı Olarak Ayarla Özelliği Yok” üzerine 10 yorum

  1. Nimet hanım teşekkürler, yalnız rar şifre hatası veriyor baştaki C harfi büyük değil küçük yazınca açılıyor, düzeltirseniz indirenler zorluk çekmez.

    Yanıtla
  2. Yeminle oldu , bunu nezamandır arıyordum bir bilseniz, formatta atamıyordum , süpeeeer bilgi çok teşekürler

    Yanıtla
  3. Hay Allah sizden razı olsun , inanın bir uygulama yüklemiştim bunu sildi formatta atamıyorum , verdiğiniz registry kaydı okadar işime yaradı ki günlerdir nasıl geri getirirm diye aramadığım yer kalmamıştı , iyiki sizleri takip etmişim tekrar teşekürler

    Yanıtla

Yorum yapın