Filmler ve TV Uygulamalasında Mini Görünüm KullanımıFilmler ve TV Uygulamalasında Mini Görünüm Kullanımı

Windows 10 da Filmler ve TV Uygulamasında Mini Görünüm Kullanımı

Bazen saatlerce süren işlerimizin arasında film izlemeyi bile unutuyoruz. Şayet bir işi yaparken bir başka işle meşgul olabilecekler grubunda iseniz ve Wİndows 10 da Filmler ve TV Uygulamasını kullanıyorsanız yeni özellik çok hoşunuza gidecek. Neden mi? Çünkü bir yazndan işleriniz yaparken diğer yandan Filmler ve Tv uygulamasında istediklerinizi izleyebileceksiniz.

Windows 10 Creators Update ile gelen yenileklerden biride Filmler ve TV Uygulamalarında görülüyor. Filmler ve TV uygulamasında artık Mini mod diye bire görüntüleme var. Ve sağ alltaki mini mod’a tıkladığınızda Filmler ve TV Uygulaması ile artık farklı işlerinizi devam ettirirken mini modda izleyeceklerinizide bir köşede izleyebilisiniz.

Filmler ve TV Uygulama Mini Manzara Modunu Nasıl Kullanırım?

Windows 10’daki Filmler ve TV uygulamasındaki Mini Görünüm, Skype Google chrome , not defteri, Windows gezgini gibi çalışma alanlarınız aktif iken kullanılabiliyor.

Mini modu tam ekran modunda iken sağ alt köşesinde dikdörtgen bir resim çerçevesi simgesi ile yer alıyor. Bu simgeye tıkladığımızda mini mod aktif oluyor. Çalıştığınız alanın üstünde istediğiniz yere sürükleyip bırakın. Köşelerinden tutup istediğiniz boyutu verebilirsiniz.

Filmler ve TV Uygulamasında en altındaki kontrol çubuğu mini modda iken çalışmıyor. Farenizi Videoun üzerine getirdiğinizde 10 ve 30 ile belirtilen kontrol butonları ile önceden tanımlanmış süre bazında ileri ve geri alınabiliyor. Özel olarak bir sardırma işlemi için mini mod ekranından çıkmak gerekiyor.

Mino Mod ekranından çıkmak için sağ al köşedeki resim çerçevesi simgesi ikonuna tıklıyorsunuz.

Mino Mod

Mini Modda kontrol butonları duraklatma yapabiliyorsunuz ve yeniden oyanatabiliyorsunuz. Video penceresini aktif edereseniz araç çubuğu yada enter tuşları ile de durdurma ve başlatma yapabilirsiniz.

Mini Mod özelliği, Filmler ve TV Uygulamasında görülen güzel bir özellik olduğunu söyleyebilirim. Çünkü diğer playerların yanında gelişmemiş olarak kalıyordu. Umarım daha çok geliştiribilirler.

Windows 10 Da Aynı Anda Birden Çok Program Nasıl Kaldırılır

Windows 10 Da Maksimum İşlemci Gücü Nasıl Kazanılır

Windows 10 Da Emoji Nasıl Etkinleştirilir Ve Kullanılır

2 Yorum

  1. Berkan duran 14 Mayıs 2017 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 14 Mayıs 2017 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir