Windows 10 da Aynı Anda Birden Çok Program Nasıl KaldırılırWindows 10'da Aynı Anda Birden Çok Program Nasıl Kaldırılır

Windows 10 ‘da aynı anda istediğiniz kadar program kaldırın!

Windows’da birden fazla program kaldıracaksak pek çok zamanımızdan feragat ederiz. Sebebi ise programları tek tek kaldırma problemidir.

Denetim masası > program kaldır seçeneği ile windows’dan program kaldırmaya kalkışırsak birini sistemden temizlemeden diğer bir program kaldırmayı seçemezsiniz, aşağıdaki resimde gösterildiği gibi ‘Programlar’ seçeneğinden size izin vermez.

program kaldır

Ancak Windows 10’da değişen şeylerden biride tıpkı androidlerde olduğu gibi beklemeden ardı ardına programları kaldırabilmektir. BU sebep ile alışıla gelen olarak denetim masasından uygulama kaldırmaktan vazgeçip yeni ayarlar uygulamasından programları kaldırmayı tercih edebilirsiniz

Başka bir uygulamayı kaldırmadan önce bir uygulamanın kaldırılmasını beklemek zorunda kalmadan programları kaldırmak için yenilenen windows 10 ayarlara gideceğiz.

Başlat menüsüne sağ tıklayıp ayarlara tıklayarak da bu menüye ulaşacağımız gibi, Başlat+I kısa yolunu kullanarak da ayarlar menüsünü açabiliriz. Buradan uygulamalar ve özelliklere tıklıyoruz.

uygulamalar ve özellikler

Burada bilgisayarınızdaki uygulamaları görebileceksiniz ve artık kullanmak istemediğiniz uygulamaları beklemeden ardı ardına kaldır butonlarına tıklayaraktan kaldırabiliyoruz.

Aynen bu şekilde:

Uygulamayı tıklayın ve ardından ‘Kaldır’ı tıklayın. Uygulama kaldırılırken, başka bir uygulama seçip kaldırıp ardından başka bir uygulamayı kaldırabilirsiniz. Ayarlar uygulaması sizi Denetim Masası’nın yaptığı gibi durdurmaz ve Android ve iOS gibi birden çok programı kaldırma görevini yerine getirir.

Başlangıçta Açılan Programlar Açılışta Ne Kadar CPU Harcıyor
Bilgisayarınızdaki Programlar Güncel Mi?
Bilgisayarınız Geç Açılmasın

2 Yorum

  1. faruk çiçek 6 Mayıs 2017 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 6 Mayıs 2017 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir