Windows 10 da Aynı Anda Birden Çok Program Nasıl Kaldırılır

Windows 10 da Aynı Anda Birden Çok Program Nasıl Kaldırılır

Windows 10 ‘da aynı anda istediğiniz kadar program kaldırın! Windows’da birden fazla program kaldıracaksak pek çok zamanımızdan feragat ederiz. Sebebi ise programları tek tek kaldırma problemidir.

Denetim masası > program kaldır seçeneği ile windows’dan program kaldırmaya kalkışırsak birini sistemden temizlemeden diğer bir program kaldırmayı seçemezsiniz, aşağıdaki resimde gösterildiği gibi ‘Programlar’ seçeneğinden size izin vermez. Denetim masasında bir popup pencerede” lütfen geçerli programın kaldırılma veya değiştirilme işleminin bitmesini bekleyin” uyarısını görürsünüz.

Windows 10 da Aynı Anda Birden Çok Program Nasıl Kaldırılır

Ancak Windows 10’da değişen şeylerden biride tıpkı androidlerde olduğu gibi beklemeden ardı ardına programları kaldırabilmektir. Bu sebep ile alışıla gelen olarak denetim masasından uygulama kaldırmaktan vazgeçip yeni ayarlar uygulamasından programları kaldırmayı tercih edebilirsiniz

Başka bir uygulamayı kaldırmadan önce bir uygulamanın kaldırılmasını beklemek zorunda kalmadan programları kaldırmak için yenilenen windows 10 ayarlara gideceğiz.

Başlat menüsüne sağ tıklayıp ayarlara tıklayarak da bu menüye ulaşacağımız gibi, Başlat+I kısa yolunu kullanarak da ayarlar menüsünü açabiliriz. Buradan uygulamalar ve özelliklere tıklıyoruz.

Windows 10 da Aynı Anda Birden Çok Program Nasıl Kaldırılır

Burada bilgisayarınızdaki uygulamaları görebileceksiniz ve artık kullanmak istemediğiniz uygulamaları beklemeden ardı ardına kaldır butonlarına tıklayaraktan kaldırabiliyoruz.

Aynen bu şekilde:

Uygulamayı tıklayın ve ardından ‘Kaldır’ı tıklayın. Uygulama kaldırılırken, başka bir uygulama seçip kaldırıp ardından başka bir uygulamayı kaldırabilirsiniz. Ayarlar uygulaması sizi Denetim Masası’nın yaptığı gibi durdurmaz ve Android ve iOS gibi birden çok programı kaldırma görevini yerine getirir.

Başlangıçta Açılan Programlar Açılışta Ne Kadar CPU Harcıyor

Bilgisayarınızdaki Programlar Güncel Mi?

Bilgisayarınız Geç Açılmasın

“Windows 10 da Aynı Anda Birden Çok Program Nasıl Kaldırılır” üzerine 6 yorum

  1. Sanırım Microsoft Android işletim sistemini taklit etmeye başladı , pek beceremesede buda bir gelişmedir

    Yanıtla

Yorum yapın