Windows Not Defterinde Tarih Ve Saatli Not Nasıl OluşturulurWindows Not Defterinde Tarih Ve Saatli Not Nasıl Oluşturulur

Windows’un not defteri yazılımı ile tarih ve saat gösteren notlar oluşturabilirsiniz, Hatta dilerseniz günlük tutabilirsiniz. Otomatik olarak tarih ve saati belirten bir günlük not defteriniz olabilir.

Hayatınızdaki ufak değişiklikleri takip etmek aslında çok kolay olabilir. Normalde Not defterini açıp kayıtlar tutabilirsiniz. Ve tarihleri anlamak için belkide not defterinin ismine yada içerisine tarih atıyor da olabilirsiniz. Ancak bu işlemlere hiç gerek kalmadan Windows’un not defteri sihirli bir kelime ile bunu sizin yerinize otomatik olarak yapabiliyor.

Windows’un, Not Defteri’ni açın. ( Windows not defteri uygulaması windows donatıları içindedir. Ancak kısa yollar ile ulaşmak mümkündür. İşte size 3 kısa yol)

1-Aramaya not defteri yazın.
2- Başlat menüsüne sağ tıklayın. Win-X menüsü açılacaktır. Buradan Çalıştıra tıklayıp, notepad yazıp, enterlayın.
3-Klavyenizden, Windows+R tuş komutu ile çalıştır aktif edip notepad yazıp, enterlayın.

Not defteri açıldıktan sonra ilk olarak .LOG

.LOG

Sonrasında artık not defterinize ne yazmak istiyorsanız not alabilirsiniz. Dilerseniz günlük tutun , dilerseniz önemli günleriniz hakkında tarih ve saati gösteren  bilgiler yazın.
Yeni oluşturduğunuz dosyanızı kaydedin. Kaydetmek için, Dosya> Farklı Kaydet’i veya Ctrl + S tuş kombinasyonunu kullanabilirsiniz.

Ctrl + S tuş kombinasyonu

 

Artık not defterinin içerisine aldığımız notları tarih ve saat damgaları ile görebilmek için Not Defteri günlüğünüzü kapatın.

Şimdi dosyayı tekrar açın. Geçerli tarihi ve saati görürsünüz. İmleç bir sonraki girişiniz için bir sonraki satıra da gider.

 Geçerli tarihi ve saat

 

Günlüğünüzü gün boyunca açık tutabilirsiniz, daha sonra her yeni giriş yapmak istediğinizde – geçerli saati ve tarihi yenilemek için F5 tuşuna basabilirsiniz.

 geçerli saati ve tarihi yenileme

 

İPUCU:

1- Bir süre sonra aynı not belgesi içinde aldığınız not girdileri artacaktır. Aradığınızı hızlıca bulmanız gerekiyorsa, klavyeden Ctrl + F tuşlarına basın.

Bul kutusu açılır. Sorgunuzu yazın ve Sonraki Bul’u tıklayın.

2-Bul kutusuna yazdığınızı yeniden  taramak isterseniz bir sonraki kaydı bulmak için F3 tuşunada  basabilirsiniz.

Düzenli kalmanıza yardımcı olacak olan zaman dalgalı notlar ile ek yazılım yüklemek zorunda kalmadan kolayca kullanabileceğiniz bir yöntemdir.
Evernote veya OneNote gibi resim ekleme özelliği olmadığını da hatırlatmak isterim.

NotePad Plus İle Belgede Benzer Cümle Arama

Not Defterinde Sözcük Kaydır

 

4 Yorum

  1. vedat 16 Ağustos 2017 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 17 Ağustos 2017 Alıntıla
  2. burhan ateş 30 Nisan 2017 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 30 Nisan 2017 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir