Microsoft Hesaplarına Şifresiz Nasıl Girilir?

Microsoft şifre karmaşasına son verdi. Artık Microsoft servislerinde şifre savaşlarınız sona erdi. Android ve iOS için Microsoft Authenticator uygulaması oldukça kullanışlı görünüyor.

Parolasız Microsoft Hesaplarına Nasıl Girilir?

İki aşamalı kimlik doğrulamayı kullanmak yerine Microsoft Authenticator’ı parolasız oturum açmak için kullanabilirsiniz.

Bu, Microsoft Hesabınıza herhangi bir yerde oturum açmak için Kimlik Doğrulayıcı‘yı istediğiniz bir yerde kullanabileceğiniz anlamına gelmiyor. Örneğin Windows 10 bilgisayarlarınıza giriş yapmakta kullanamazsınız.

Ancak Outlook.com, Skype.com ve OneDrive.com gibi Microsoft Hesabınızı gerektiren web sitelerinde oturum açma işlemlerinde kullanabileceksiniz. Genel olarak, bu uygulama Microsoft Hesabınızla oturum açmak için sarfedilen işlem sayısını azaltmaz. Ve iki adımlı kimlik doğrulamaya göre daha emniyetlidir. Ve telefondan giriş yaparken uzun bir şifreyi hatırlamak zorunda bırakmaz.

Bu özelliği denemek istiyorsanız, App Store veya Google Play’den Microsoft Authenticator uygulamasını indirin ve yükleyin. Uygulamayı Yazının sonundaki linkten indirebilirsiniz.

Ardından, Microsoft hesabınızı uygulamaya ekleyin ve bir kerelik oturum açın.

Microsoft Hesabınızı gerektiren bir web sitesine bilgisayarınızda oturum açmayı deneyin. Microsoft Hesaplarında her zamanki gibi e-posta adresinizi ilk sayfaya girersiniz ve ikinci sayfaya geldiğinizde sayfanın altındaki

“Use the Microsoft Authenticator app instead”

“Bunun yerine Microsoft Kimlik Doğrulayıcı uygulamasını kullan” ı tıklayın.

Ardından, web sayfasında iki basamaklı bir sayı ve telefonunuzda bir bildirim görüntülenir. Bildirime hafifçe vurun, Microsoft Authenticator üç adet iki basamaklı sayıyı ve oturum açtığınız yeri gösterecektir.

Microsoft Hesaplarına Şifresiz Nasıl Girilir?

Web sayfasından ilgili rakamı seçin ve ardından Onayla’ya dokunun. Ardından, erişim PIN’inize dokunarak veya parmak izinizi tarayarak kendiniz telefonda kimliğinizi doğrulamanız gerekir.

Microsoft Hesaplarına Şifresiz Nasıl Girilir?

İşlem tamamlandıktan sonra, ilgili microsoft sitesinde oturum açmış olursunuz ve bir sonraki oturum açışınızda Microsoft, Kimlik Doğrulayıcı uygulamasını kullanma tercihinizi hatırlar.

Kimlik Doğrulayıcı kullanmaktan vazgeçerseniz istediğiniz zaman bir şifre kullanmaya geri dönebilirsiniz.

android-▼Download▼

ios ▼Download▼

“Microsoft Hesaplarına Şifresiz Nasıl Girilir?” üzerine 4 yorum

  1. HAyret Microsoftun kullanıcının işini zorlaştıran onca saçmalığından sonra ilk defa gerçekten kullanıcının kolayca giriş yapabilmesi için düşünülmüş bir özellik , şaşırdım doğrusu , özelliği beğendim , işimi de kolaylaştıracak ellerinize sağlık

    Yanıtla

Yorum yapın