Android Cihazınızı Hangi Gmail İle Kullanıyorsunuz

Android Cihazınızı Hangi Gmail İle Kullanıyorsunuz

Android cihazların kurulumunda isteğe bağlı olarak gmail hesabı ister. Hali ile siz google play store, gmail gibi servisleri kullanacaksınız mutlaka gmail hesabı girmelisiniz. Ancak bir kaç tane gmail hesabınız var ve hangisi ile ilk kurulumu yaptığınızı bilmiyorsanız nasıl öğrenebilirsiniz?

Bugün bir arkadaşım ile konuşurken tam olarak bana bundan bahsetti. Kurulum yaparken hangi gmail adresini kullandığını bilmediğini ve nasıl öğrenbiliceğini sordu.
Ve bu gibi durumda gmaili adresi nasıl bulunur konusu da böylelikle ortaya çıktı.

Mailinizi andorid cihaznızdan açıyorsanız unutmak mümkün değil ancak mail servisi ve google servislerini telefondan kullanmıyorsanız ve google play store’u bir kaç mail ile de masa üstünden farklı cihazlar için açtı iseniz işler karmaşık bir hal alıyor.

Sizlerde android cihazınızda hangi gmailleriniz kullandığınızı merak ediyorsanız işte nasıl bulacağınızın yolu:

hesaplar hizmetler

Ayarlar > Hesaplar ve hizmetler altında> hesaplar ve senkronizasyon> Google > hesaplarda telefonunuzda çalışan gmail hesaplarını görebilirsiniz.

hesaplar senkronizasyon senkronizasyon

Ve buradan senkronizasyon ayarlarını düzenleyeilirsiniz. Örneğin google’Un sizin için neleri saklayıp muhafaza etmesini seçebilirsiniz. Buradaki senkronizasyon işlemi telefona reset attığınızda işinize yarayacaktır. Örneğin kişileri senkronize ettiğinizde , telefonunuza reset atsanız yada başka bir android cihaz satın aldığınızda telefon rehberinizi geri alabilmeniz anlamına gelir. Sadece yine aynı google hesabınız ile oturum açmalsınız.

Yada

Ayarlar > Hesaplar ve hizmetler altında> Yedekle ve sıfırla> Google yedekleme ve geri yükleme > yedek hesapta kullandığınız gmail hesaplarını yine görebilirsiniz.

yedekleme ve geri yükleme yedekleme hesabı

Android Cihazlarda İnternette Tasarruf Edin
Android Cihazımızda Yazı Boyutu Nasıl Büyütülür?
Android Cihazınız Uyku Modunda İken Wi-Fi Açık Kalsın

“Android Cihazınızı Hangi Gmail İle Kullanıyorsunuz” üzerine 2 yorum

  1. Hay Allah razı olsun geçenlerde aradım aradım bir türlü bulamadıydım , ellerinize sağlık

    Cevapla
    • cümlemizden. Yorumunuz için ben teşekkür ederim.

      Cevapla

Yorum yapın