Youtube Kişisel Hesap Nedir Marka Hesabı NedirYoutube Kişisel Hesap Nedir Marka Hesabı Nedir

Youtube ve Google plus’da Kişisel Hesap ile marka hesabı nedir arasındaki fark nedir?

Geçtiğimiz günlerde askıya alınan youtube hesabını nasıl açtırılacağı ile ilgili bir konu ve bir video hazırlamıştım. Bu konu ve video uzun süreçler içerisinde gerçekleşti.

Askıya Alınan Youtube Hesabını Kurtarma

Ancak videoda ve konuda anlattığım marka hesabı çok net anlaşılmadığına kanaat getirdim. Ve marka hesabı ile kişisel hesap arasındaki farkın ilk önce ne olduğunu açıklamak istiyorum.

Öncelikle bir mail hesabı alıp bunun gooogle+ ve youtube giriş yaptığınızda size kişisel bir hesap verir. İsminize ve soy isminize özel olarak url olarak bir kişisel hesap olarak aktifleşir. Yada urlde isim yazmasa bile hesabınıza özel bir mail ve url oluşturulur.

Örneğin kendi hesabımdan örnek vereceğim.

Nimet Tuba Öz bir kişisel hesaptır.
Teknohaber.tc-deneme ise Nimet Tuba Öz’ün marka hesabıdır.

Teknohaber.tc-deneme Nimet Tuba Öz'ün marka hesabı

Yani bir sayfa açtığımızda o sayfanın nasıl bir google plus sayfası sizin kişisel hesabınızdaki sayfadan ayrı ise youtube hesabınızda da aynı şekilde ayrıdır.

Ve bir video yüklemek isterseniz hepiniz biliyorsunuz ki videoyu bir sayfa oluşturmuş isek o hesaba yani marka hesabımıza yükleriz. Yada kişisel hesabımızda da videolar varsa hangisine istersek ona yükleriz.

Şimdi gelelim kanal kapanmasına ve itiraz etmeye. Youtube kanalınız kapatıldı ve itiraz etmek istiyorsanız kişisel hesabınız açık ise marka hesabınız için itiraz başvurusunda bulunmalısınız. Çünkü marka hesabının mail adresi farklıdır. Ve Kişisel hesabınız ile youtube’a giriş yapabildiğiniz için youtube’un size cevabı zaten kanalınız açık şeklinde oluyor.

Halbuki marka hesabınız ile iletişime geçseniz bu cevabı almayacaksınız. Kanalın kapalı olduğunu görecekler ve açıp açmamak onların inisiyatifine kalacak. Ve size açtık yada kapalı kalacağına dair geri bildirimde bulunacaklar.

Geçtiğimiz gün anlattığım konudan sonra pek çok geri bildirim alıyorum özelden ve teknohabertc youtube kanalımız üzerinden. Marka hesabı ve kişisel hesap ile ilgili sorular ve sürekli youtube itiraz etmeler üzerine.

Arkadaşlar bir kere itiraz edin ve geri dönüş mailini bekleyin. En fazla 15-20 gün. Siz her gün mail gönderdikçe işlemler gecikebilir. 

İkinci bir olasılığımız ise bizim marka hesabımız yok ve kanalımız kapatıldı.

Bana yazanlar arasında böyle bir kullanıcımız var olsa gerek çünkü marka hesabı kapatılmış ve kişisel hesabı ile yorum yazmış ve oda kapatılmış olmalı ki o arkadaşa ulaşamıyorum. 

Arkadaşlar bu gibi durumda ise ilk önce kişisel hesap için bir itiraz oluşturmalısınız. Ve kişisel hesanıız açıldıktan sonra marka hesabınızı açtırmalısınız.

Ve GERÇEKÇİLİĞİ UNUTMAYIN

Kişisel hesap adınızı marka hesabı gibi kullanmayın, kendi adınızı kullanmak istemiyorsanız marka hesabı oluşturun. Marka hesabında isim aranmıyor. Ancak kişisel hesap da mavi deniz, rüzgar gülü, okul zamanı) gibi isimler ile google plus hesabı açmayın,  Bu gibi isimler ile youtubeda  yada google plus’da bulunmak istiyorsanız sayfa oluşturmalısınız. Yani Marka hesabı oluşturmalısınız

Şimdi gelelim her ne kadar tekrar olacak olsa da açıklığa kavuşturmak adına tekrar işlemleri tekrarlayalım ve marka hesabının mail adresine ulaşalım.

Askıya alınan youtube marka hesabına itiraz etme nasıl yapılır?

Askıya Alınan Youtube Hesabını Kurtarma

Adım 1

Kişisel hesabımız ile google plus’ı açtıktan sonra marka hesabımıza geçelim. teknohabertc-deneme hesabına geçtim resimde gördüğünüz gibi ve hesabı yönete tıklıyorum. 

. teknohabertc-deneme hesabı yönet

Adım 2

Şİmdiki ekranda ise genel hesap bilgilerini düzenleye tıklıyorum

genel hesap bilgilerini düzenle

Adım 3

Yeni ekranda ise kişisel bilgilerinize tıklıyorum. 

Kişisel bilgileriniz

Adım 3

Resimde gördüğünüz e-posta teknohaber-deneme marka hesabının e-posta adresidir.

 teknohaber-deneme marka hesabının e-posta adresidir.

Şayet marka hesabını kapandı ise  kişisel mail adresini ile başvuru yaparsanız elbette hesabınız açık denilecektir. Kişisel hesabınız kapanır ise o zaman kişisel hesap için başvuruda bulunabilirsiniz.

 

 

36 Yorum

 1. Mustafa Kemal Alıntıla
 2. Doğukan Ekinci Alıntıla
  • Nimet Tuba ÖzYönetici Alıntıla
 3. gercek zaman Alıntıla
  • Nimet Tuba ÖzYönetici Alıntıla
 4. Emine Kalay Alıntıla
  • Nimet Tuba ÖzYönetici Alıntıla
 5. serkan Alıntıla
  • Nimet Tuba ÖzYönetici Alıntıla
  • Nimet Tuba ÖzYönetici Alıntıla
 6. Yesim Dim Alıntıla
  • Nimet Tuba ÖzYönetici Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir