Microsoft Edge de Sekme Yönetimi Nasıl Yapılır Microsoft Edge de Sekme Yönetimi Nasıl Yapılır

Windows 10 Creators Güncelleştirmesi, Microsoft Edge web tarayıcısına bazı önemli güncellemeler ve iyileştirme getirdi. Tüm bu yeni özellikler ve yeniliklerle Kenar çubuğu artık eskisinden daha iyileşmiş gibi görünüyor.

Edge’de Creators Güncelleştirmesi versiyon 1703 ile yenilenen edge’e göz atalım.

Bir yayın için bir konuyu araştırırken özellik çok kullanışlı bir gelişme yapılmış. Ancak biraz ara vermek ve YouTube’daki birkaç videoyu izlemek ya da Facebook yayınlarına göz atmak istenyenler için nasıl çalıştırırız konusuna değinmek istiyorum.

Bir araştıma içinde olup biraz ara vermek isteyebilirsiniz ve video , twitter , facebook ‘a bakarken sekmeleriniz kaybolmuş olabilir. Ancak bu gibi durumlarda EDGE’deki sekmeleri kaybetmeyin.

Edge’de çalışırken ilgisiz sekme açmak istediğinizde tarayıcıdaki sol ok ile işaret edilen simgeye tıklayın. Açık sekmelerinizi yeni pencere ön izlemesi ile görebileceksiniz.

sadece yapmanız gereken sol ok gösteren simgeye tıklamak.

 

Ve dilerseniz kaydederek kaldıdığınız sekmeleri geri getirebilirsiniz. İsterseniz seçimli olarak tek tek yada hepsini.tek yapmanız gereken sol üstteki kutucuğa tıklamak.Sonrasında ön izlemeli olarak gördüğünüz sitelere tıklamak.

edge sekmeler

Kenara tutturduğunuz sekmeleri arka planda çalışmadığını unutmayın. Ancak yinede ilgili sekmeleri geri yüklediğinizde yeniden yükleneceklerdir. Yapmanız gereken soldaki işaretlediğim kutucuğa tıklamak.

edge sekmeleri kaydet

Ayrıca dilerseniz bu sekmeleri sağ üstteki 3 noktalı simgeye tıklayarak paylaşada bilirisniz

sekmeler

Sekme yönetimine diğer bir küçük detay daha var, Sekme Önizleme özelliğidir. Artık, sekme önizlemelerini görüntülemek için artı düğmesinin yanındaki küçük düğmeye tıklayabilirsiniz. Sekme önizlemesi kalıcıdır ve aynı düğmeden devre dışı bırakana kadar aynı kalır.
sekmeler ön izleme
Edge De Çoklu Sekme Kapatma Onayı Aktif Etme
Edge Tarayıcısına Google Arama Ekle

2 Yorum

  1. Numan ateş Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir