Microsoft Edge de Sekme Yönetimi Nasıl Yapılır

Microsoft Edge de Sekme Yönetimi Nasıl Yapılır

Windows 10  Güncelleştirmeler sonrasında,  Edge web tarayıcısına iyileştirme getirdi. Tüm bu yeni özellikler ve yeniliklerle Kenar çubuğu artık eskisinden daha iyileşmiş gibi görünüyor.

Bİr çalışma yaparken sıkılırsınız ve biraz ara için YouTube’daki birkaç videoyu izlemek ya da Facebook yayınlarına göz atmak istersiniz, ve youtube , twitter , facebook ‘a bakarken sekmeleriniz kaybolmuş olabilir. Ancak bu gibi durumlarda EDGE’deki sekmeleri kaybetmeyebilirsiniz.

1- Edge’de çalışırken ilgisiz sekme açmak istediğinizde tarayıcıdaki sol ok ile işaret edilen simgeye tıklayın. Açık sekmelerinizi yeni pencere ön izlemesi ile görebileceksiniz. Sadece yapmanız gereken sol ok gösteren simgeye tıklamak.

Microsoft Edge de Sekme Yönetimi Nasıl Yapılır

2- Ve dilerseniz kaydederek kaldığınız sekmeleri geri getirebilirsiniz. İsterseniz seçimli olarak tek tek yada hepsini. Tek yapmanız gereken sol üstteki kutucuğa tıklamak.Sonrasında ön izlemeli olarak gördüğünüz sitelere tıklamak.

Microsoft Edge de Sekme Yönetimi Nasıl Yapılır

3- Kenara tutturduğunuz sekmeleri arka planda çalışmadığını unutmayın. Ancak yinede ilgili sekmeleri geri yüklediğinizde yeniden yükleneceklerdir. Yapmanız gereken soldaki işaretlediğim kutucuğa tıklamak.

Microsoft Edge de Sekme Yönetimi Nasıl Yapılır

4- Ayrıca dilerseniz bu sekmeleri sağ üstteki 3 noktalı simgeye tıklayarak paylaşada bilirisiniz.

Microsoft Edge de Sekme Yönetimi Nasıl Yapılır

5-Sekme yönetimine diğer bir küçük detay daha var, Sekme Önizleme özelliğidir. Artık, sekme önizlemelerini görüntülemek için artı düğmesinin yanındaki küçük düğmeye tıklayabilirsiniz. Sekme önizlemesi kalıcıdır ve aynı düğmeden devre dışı bırakana kadar aynı kalır.

Microsoft Edge de Sekme Yönetimi Nasıl Yapılır

Edge De Çoklu Sekme Kapatma Onayı Aktif Etme

Microsoft Edge’de İndirilenler Klasörünü Değiştir

Edge Chromium Aniden Kapanırsa Kaldığın Yerden Devam Et

Chromium EDGE de Yer İşaretleri Dışa Nasıl Aktarılır

Edge Chromium Tarayıcıda Koyu Tema Nasıl Etkinleştirilir

Android’de Google Chrome Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir

Chrome’da Karanlık Tema Nasıl Etkinleştirilir?

Edge Tarayıcısında Google Arama Moturunu Aktif Etme

Mağazada Olmayan Uzantıları Edge Tarayıcısına Ekleme

Yayınlanma tarihi: 18 Nis 2017 – editlenme tarihi 23-05-2020

“Microsoft Edge de Sekme Yönetimi Nasıl Yapılır” üzerine 6 yorum

 1. Merhabalar yeni gelen güncelleme ile bu özellik kullanılamaz hale geldi. Kaydettiğim sekmeleri geri yükleyemedim, kayboldular. Geri gelmesi için ne yapabilirim?

  Yanıtla
 2. Farklı ve ilginç bir özellikmiş , ilk defa duyuyorum , EDGE gittikçe gelişiyor , lakin ben yinede neden internet explorerden devam etmediklerini anlamıyorum , Ellerinize sağlık

  Yanıtla
  • @Numan ateş

   Tüm bu değişiklikler elbette internet explorer’a da yapılabilirdi. Wİndows 10’a ne kadar alışırsak , yenilenen internet explorer’a alışırdık. Bunun yanısıra internet explorer da, edge ‘de kullanana çok az.

   Yanıtla

Yorum yapın