Defender Güvenlik Merkezine İlk BakışDefender Güvenlik Merkezine İlk Bakış

Windows 10 Creators Güncelleştirmesi ile bildiğimiz defender değişti.

Ve artık daha gelişmiş bir hali ile  kötü amaçlı yazılımlardan ve bilgisayar korsanlarına karşı Windows Defender Güvenlik Merkezi İle koruma sağlıyor.

Windows 10’da, Windows Defender ücretsiz olarak virüsten koruma hizmetini kullanıcılara sunuyordu. Windows 10 Creators Güncelleştirmesi ile Windows Defender Güvenlik Merkezi ile windows 10’u korumaya devam ediyor.

Yenilenen, Windows Defender Antivirus de, farklı güvenlik kategorileri, sağlık ve performans, güvenlik duvarı, uygulama ve tarayıcı denetimi ve aile seçenekleri hakkında  durum ve uyarıları bulabileceksiniz. Ayarlar, güncelleştirme ve güvenlik > windows defender> windows defender güvenlik merkezini  açın.

 Windows Defender Güvenlik Merkezi

Windows 10’u güvence altına almak için yapılması gereken işlem bildirimlerini almaya hazır olun. Güvenlik merkezinde, sağlık raporunu Windows Update, sürücüler, pil ömrü ve depolama kapasitesi hakkında bilgelere ulaşabilirsiniz.   Cihaz performansı ve sistem durumunda  Windows Defender Güvenlik Merkezini inceleyelim!

Windows Defender Güvenlik Merkezi

Cihaz performansı ve sistem durumu :

Burada, Windows,  Yenile penceresini kullanarak temiz bir Windows 10 yüklemesi başlatmak için yeni bir seçenek bulacaksınız. Bu özelliği kullanarak, aygıtınızı düzgün çalışmadığında dosyalarınızı ve bazı ayarlarınızı koruyarak işletim sistemini en yeni güncellemeyle yeniden yükleyebilirsiniz.

Cihaz performansı ve sistem durumu

Güvenlik duvarı ve ağ koruması:

Bu bölümde ağ bağlantıları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Windows Güvenlik Duvarı ayarlarını yönetebilirsiniz.

Güvenlik duvarı ve ağ koruması

Ağla ilgili sorunları gidermek için bağlantılar edinebilirsiniz.

Not: Diğer ilgili ağ ve İnternet ayarlarını değiştirmek için yine Ayarlar uygulamasını kullanmanız gerekecektir.

Uygulama ve tarayıcı denetimi:

Burada, Microsoft Edge’i veya web içeriği kullanan uygulamaları kullanırken bilgisayarınızı kötü amaçlı sitelerden ve sitelerden korumak için Windows Defender SmartScreen Filtresi ayarlarınızı yönetebilirsiniz.

Uygulama ve tarayıcı denetimi:

Aile seçenekleri

Bu sayfada, iyi ekran saati alışkanlıkları belirleme, çocuklarınızın çevrimiçi etkinliklerini gözlemleme, etkinlik raporları oluşturma ve uygulama ve oyun satın alma kontrollerini yönetme dahil olmak üzere ebeveyn kontrol seçeneklerine erişebilirsiniz. Aile cihazlarının sağlığını ve güvenliğinide deneteleyebilirsiniz.

Aile seçenekleri

Windows Defender Güvenlik Merkezi eski Windows Defender  bir güvenlik sağlıyor ve aygıtınızı güvende tutmak için tamamen yeni bir deneyim getiriyor. Ancak yinede Defender’ı kullanmak istemiyor musun?

Windows Defender Güvenlik Merkezi , bilgisayarı ilk açışınızda cihazınızı korumak üzere ayarlanmıştır.  Ancak farklı bir güzenlik yazılımı tercihiniz olabilir. Ücretli antivirüslerde aboneliğini bittiğinde yada süre uzatma sürenizi geciktiğinde Windows Defender Antivirus yeni bir abonelik abonelik alana kadar cihazınızda otomatik olara aktifleşeceğini unutmayın.

2 Yorum

  1. Reyhan gul 13 Nisan 2017 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 13 Nisan 2017 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir