Youtube URL Nasıl Değiştirilir

Youtube URL Nasıl Değiştirilir

Youtube özel URL Nasıl Değiştirilir? Çok yakın zamana kadar youtube ile google plus birlikte çalışıyordu. Ve youtube URL mizi google plus’dan ayarlayabiliyorduk. Ancak gelen güncellemeler ile durum değişti. Ve google plus ile youtube ayrıldı.

Hatta şimdilerde google plus özel url’yide sunmuyor ( şimdilik) yakında yeni bir güncelleme gelirse durum değişir. Ve gönül de ister ki özel url yine sunulsun.

Bunları neden mi anlatıyorum? Yakın zamanda Web sayfamızda bir yenilik yaptık. teknohaber.tc alan adını ceofix olarak değiştirdik.

Tamam herşey güzel değiştirdik ancak sosyal ağlarda alınan özel URL’leri de kaybetmiş olduk.

Neler yaptık?
Twitter’da herkesin bildiği gibi eski kullanıcı adımı değiştirdim ve

Twitter: ceofix.com

Facebook: Facebook gerçekten sorun çıkardı. Ve gerçekten Facebook sosyal ağlarda en sıkıntılı olanı diyebilirim. Facebook’da URL değiştirdim ancak sayfanın ismini değiştiremedim. Ve yeni bir sayfa açtım. Sonuç: facebook ile uğraşmaya değmez…

Facebook: facebook.com/ceofix/

Şimdi gelelim youtube’a

Burada en çok önemli olan youtube’du sebebini biliyorsunuz. Sizler için hazırladığım videolar var. Ve insan emek sarfettiği bir kanalı kapatamaz. Ancak videolarda her ne kadar teknohaber.tc desem bile o videoları kaybedemem. Alan adımız değişse de kanal ismi değişse de videoların sahibi Nimet Tuba Öz. Bu sebep ile youtube URL sini değiştirmek için çalışmalara başladım.

İlk adım olarak Google Plus URL’sini değiştirmek için My business hizmetini arasamda artık kapandığı için hiç bir iletişim sağlayamadım. Ve Google plus’ıda es geçip Youtube’a yönlendim.

İşte bu kısımlar pek çok kişinin işine yarayacağını düşündüğüm için adımlara geçiyorum.

Youtube Özel URL’si Nasıl Değiştirilir?

Youtube için gerekli haklara sahip olup alınan URL’yi değiştirmek için youtube ekibine mail atıyoruz.

1- Youtube’a giriş yapalım.

Youtube URL Nasıl Değiştirilir

2- Öncelikle youtube içerik oluşturucu stüdyosu > kanal > Gelişmiş altında İlişkilendirilmiş web sitesi, Kanalınız başka bir web sitesi ile ilişkilendirildiyse bize bildirin. kısmındaki URL’nizi değiştirin. Şayet yani alan adınıza yeni bir analistik kodu aldı iseniz, Google Analytics mülk takibi kimliğini de değiştirin. Değişiklikleri kaydedin.

Youtube URL Nasıl Değiştirilir

3- Şimdi URL talebimine sıra geldi. Sağ üstteki kullanıcı resmimize tıklayıp, ayarlara tıklayalım . Genel bakış > gelişmişe tıklayıp URL’mizin olduğu sayfa açıkken, Sayfanın en dibine inelim ve yardım’a tıklayalım. E posta gönder e tıklayalım.

Youtube URL Nasıl Değiştirilir

4- Buradaki alanları dolduralım

Youtube URL Nasıl Değiştirilir

isiminiz
soy isminiz
mail otomatik geliyor
kanal URL’si
ve isim değişikliğinin sebebi ve eski kanal ismi yeni istediğini kanal ismini yazın.

Youtube URL Nasıl Değiştirilir

Sadece youtube ‘dan mail gelmesini bekleyin. Youtubedan mail geldiğinde yeni URL’nizi alabilirsiniz. Maildeki adımları izlemeniz yeterli.

Youtube da Askıya Alınan Kanal Url si Nasıl Bulunur

Youtube da Abone Olunan Kanallara Nasıl İleti Gönderilir

Askıya Alınan Youtube Hesabını Kurtarma

Yayımlandığı tarih: 3 Nis 2017-Güncellenme tarihi 26 May 2020“Youtube URL Nasıl Değiştirilir” üzerine 4 yorum

 1. Çok teşeküler takıdığım ve bir türlü beceremediğim bir konuydu , harika paylaşım

  Cevapla
  • Rica ederim Hüseyin 🙂

   Cevapla
 2. Bu tarz paylaşımlarınız hiçbiryerde bulunmayan cinsten ve altın değerinde , başkası olsa paylaşmazdı ; Çok teşekürler Allah razı olsun

  Cevapla
  • Rica ederim. Cümlemizden. Selamlar 🙂

   Cevapla

Yorum yapın