Chrome Tarayıcısında Otomatik Video Oynatma Nasıl DurdurulurChrome Tarayıcısında Otomatik Video Oynatma Nasıl Durdurulur

Web sayfalarında otomatik oynayan videolara son. Otomatik oynayan videolar artık kabus olmayacak.

Günümüzde en büyük sıkıntılar ve bizleri bazen zor durumda bırakan otomatik oynayan videolar. Bazen birileri uyuyor iken açık kalan bilgisayar sesi, çevredekileri rahatsız edebileceği gibi, bazende ansızın büyük gürültü ile başlayan videolar kulaklarımızı rahatsız edebiliyor.

Bu videoların çoğu HTML5 veya Flash Player oluyor. Bu konumuzda, HTML5 ve Flash oynatıcılarda otomatik oynatma özelliğini Chrome’da nasıl devre dışı bırakabilirizi anlatmaya çalışacağım. Sizde bu can sıkıcı otomatik video oynatma özelliğinden kurtulmak istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyin.

Google Chrome’da otomatik oynatma devre dışı nasıl bırakılır?

Google Chrome en popüler tarayıcılardan ve otomatik videoyu devre dışı bırakmayı destekleyen bir tarayıcıdır. Hem HTML5 de hemde Flash videoların otomatik olarak oynatmayı devre dışı bırakabiliriz.

HTML 5 videolarını devre dışı bırakmak için “HTML5 Otomatik Oynatmayı Devre Dışı Bırak” isimli bir uzantıyı chrome tarayıcısına kuracağız.

Chrome Tarayıcısında Otomatik Video Oynatma Nasıl Durdurulur

Bu uzantıyı Google Chrome’a ​​yüklemek için buraya tıklayın ve uzantıyı indirin. Yüklendikten sonra, adres çubuğundan bu kırmızı play simgesini seçebilir ve otomatik oynatmayı devre dışı bırakabilirsiniz.

Chrome Tarayıcısında Otomatik Video Oynatma Nasıl Durdurulur

Aşağıdaki makalelerde ilginizi çekebilir.

Google Chrome Sekmeler Arası Geçiş

Edge’de Adobe Flash Player Aç Yada Kapat

12 Yorum

  • Nimet Tuba ÖzYönetici Alıntıla
 1. Computer man Alıntıla
  • Nimet Tuba ÖzYönetici Alıntıla
 2. engin bilecan Alıntıla
  • Nimet Tuba ÖzYönetici Alıntıla
 3. Mehmet Alıntıla
  • Nimet Tuba ÖzYönetici Alıntıla
 4. Nusret kayıkçı Alıntıla
  • Nimet Tuba ÖzYönetici Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir