Windows 10’da Bildirimlerin Sayısı Nasıl Gizlenir

Windows 10'da Bildirimlerin Sayısı Nasıl Gizlenir

Windows 10’da bildirimleri sağ alt köşede görmek mümkün. Ve kaç bildirimin bizi beklediğini de. Peki bu bildirimlerin sayısı bizi rahatsız ederse?

Buradaki bildirimler de bazen Bilgisayarın durumu ile ilgili kritik bilgiler yer alırken bazende olağan bildiriler görüntülenebiliyor.

Eylem merkezine entegre edilmiş olan bildirimlerin sayılarını görmek istemeyebilirsiniz. Şayet buradaki bildirimlerin sayısı görmek istemezseniz o halde bu bildirimlerin sayılarını gizleyebilme seçeneğini kullanabiliriz.

Windows 10'da Bildirimlerin Sayısı Nasıl Gizlenir

Windows 10’da Uygulama Bildirimlerindeki sayıyı kapatmak! Windows 10 Bildirim merkezindeki sayı nasıl gizlenir adım adım aşağıdaki işlemleri takip edin.

Eylem Merkezi simgesini sağ tıklayın ve açılan menüden “Yeni bildirimlerin sayısını gösterme” yi seçin.

Windows 10'da Bildirimlerin Sayısı Nasıl Gizlenir

Eylem Merkezi simgesindeki numara kaybolur.

Windows 10'da Bildirimlerin Sayısı Nasıl Gizlenir

Ve numaralandırma işaretini tekrar açmak istiyorsanız, Eylem Merkezi simgesini sağ tıklayın ve “Yeni bildirimlerin sayısını göster” seçeneğini belirtmeniz yeterlidir.

Ek bilgiler:

Yeni bildirimlerin sayısını kapatırsanız bildirim geldiğinde  simge beyaz olur ve kaç tane olduğunu öğrenmek için farenizi bildirim simgesinin üzerine doğru sürüklemeniz yeterlidir. Bildirimlerin kaç tane olduğunu görebilirsiniz.

Yeni ve geçmiş bildirimleri sıralı liste olarak görebilmek için Eylem Merkezi’ni de açabilirsiniz.

Bildirimler genellikle siz onları temizleyene kadar kalır.

Ancak bazı bildirimler otomatik olarak zamanla kaldırılabilir. Sebebi ise sizin bu bildirim hakkındaki uygulamayı yada hizmetin kapanmış olma olasılığı olabilir.

Dosyaların İsimlerini Topluca Değiştirelim

Windows 10’da Hızlı Başlatı Kapat

Windows 10’da Görev Çubuğu Yer Değişimi

“Windows 10’da Bildirimlerin Sayısı Nasıl Gizlenir” üzerine 4 yorum

  1. Yine değerli bir bilgi , sayenizde hergün birşeyler öğreniyorum , başarılarınızın devamını dilerim , ellerinize sağlık

    Yanıtla

Yorum yapın