Word Belgesine Filigran Nasıl Eklenir

Word Belgesine Filigran Eklemek oldukça kolaydır.!

Word Belgesine Filigran Nasıl Eklenir

Kimsenin izinsiz olarak çalışmalarımızı çalmaya hakkı yok değil mi? Bu sebep ile Filigran eklemek çalışmalarınızı korumak demek. Resimlere, excel belgelerine , word belgelerine filigran eklemeyi unutmayın. Nerede çalışırsak çalışalım kendi çalışmalarımıza filigran eklersek hırsızlık için elimizden geleni yapmış oluruz ve zaten kendi word projelerimize filigran eklemek de en doğal hakkımız.
Geçtiğimiz günlerde excel’de hazırlanan projeye  filigran ekleme konusunda bilgiler vermiştim. İlgili konuyu makale sonundaki linkde bulabilirsiniz. Bugünkü yazımda ise word belgesinde hazırlanan projeye filigran nasıl eklenir konusuna değineceğim.

Adım Adım Word belgesinde filigran ekleme

Belge içinde sadece bir metin filigranı ekleyebilir ve aynı zamanda da resim de kullanabilirsiniz.
1- Filigran yapmak istediğiniz belgeyi açın ve Tasarım sekmesine tıklayın. Sol üst köşeden  Filigran seçeneğine tıklayın.

Word Belgesine Filigran Nasıl Eklenir

2-Burada  temel filigran ve formatları görüntülenecektir. Belgelerinizde kullanmak istediğinizi   seçmelisiniz. Peki ya kendimiz filigran istersek.? Hemen açılan filigran  menüsündeki özel filigran menüsüne tıklayalım.

Word Belgesine Filigran Nasıl Eklenir

Ve aşağıdaki pencere açılacak. Bu pencerede resim mi yazı mı filigranı eklemek istediğimiz soruluyor. Kullanmak istediğiniz biçimlendirme seçeneklerini seçin. Ben bu ekranda ilk metini seçtim.  Ve renk ve menüler arasındaki istediğiniz değişiklikleri yapın.

Word Belgesine Filigran Nasıl Eklenir

Bir resim filigranı kullanmak isterseniz?

Öyle ya word belgesine resim eklemiş olabiliriz ve görsele resim filigranı eklemek isteyebiliriz.  Bilgisayarınızda kullanmak istediğiniz resmin bulunduğu yere göz atın ve Uygula’ya tıklayın.

Word Belgesine Filigran Nasıl Eklenir

Ayrıca, Bing aramadaki görsel sonuçlarını da ekleyebilirsiniz.

Word Belgesine Filigran Nasıl Eklenir

Excelde Hazırlanan E-tabloya Filigran Ekleme

Yayınlanma tarihi: 1 Şub 2017, editlenme tarihi 14-01-2024

“Word Belgesine Filigran Nasıl Eklenir” üzerine 12 yorum

  • @Miakhpul Mirsaliieva

   Eğer belgeye uyguladığın filigranın silinmesini istemiyorsan belgenin tamamını korumaya alabilirsin veya belgeyi PDF formatına çevirdikten sonra bazı koruma yöntemleri uygulamak olabilir yada arka plan olarak bir resim kullanıp ve resmi, Ms Word un Geliştirici kısmını aktif ettikten sonra düzenlemeyi kısıtla özelliği ile korumaya alabilirsin.

   Yanıtla
 1. Oldukça işime yarayacak bir bilgi , internette bazen word dosyaları paylaşıyorum ve indirilip başka yerlerde paylaşılıyor , elinize sağlık

  Yanıtla

Yorum yapın