Windows 10’da Renkleri ÖzelleştirelimWindows 10’da Başlat Menüsünün Renklerini Özelleştirmek ister misiniz?

Windows 10!da başlat menüsü renklerini değiştirmek mümkün. Başlat menüsünü renkleri çeşitli olsa da sınırlıdır. Çok özel bir duvar kağıdı seçmişsinizdir ama renk uyumuna özen gösterenler bu renk kümeleri hoşlarına gitmeyecektir.

Ancak elbetteki bir kaç ayar ile tüm renklere erişmemiz mümkün. Hani bildiğimiz renk paletindeki tüm renklere erişimimiz olabilir.

Öncelikle windows sisteminden anlayan kullanıcılar için işin teknik bilgisinden bahsedecek olursam elbetteki kayıt defterinden bir kaç işlem ile bu değişikliği yapabilirsiniz.

Windows 10'da Renkleri Özelleştirelim

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Accent

Ancak bu işlemi çok daha kolay bir yol ile yapabiliriz.

Windows 10 Color Control isimli mini bir yazılım ile bu işlemi saniyeler içinde yapabiliriz. Yazılımın kullanımı oldukça kolay, ücretsiz ve portable.

Rarllı bir şekilde indirdiğiniz yazılımı rar’dan çıkartıyoruz. Program kurulumsuzdur hemen sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırıyoruz.

Ufak bir arayüz açılıyor.

Windows 10'da Renkleri Özelleştirelim

Burada iki renk seçeceğimiz alan var. Biri tam kenar kısımlarda borders değimiz yerdeki rensk . İkincisi ise tam değişimin farkındalık yaratacak olan ana renk. Başlat menüsü, pencere kenarları, Wİndows açılış ekran rengi hepsi seçtiğiniz renge dönüyor.

Pick New Colar butonuna tıkladığımızda çeşitli renk paletimiz açılacak.

Windows 10'da Renkleri Özelleştirelim

İşte şimdi Windows 10 başlat menüsünü duvar kağıdımıza göre istediğimiz gibi özelleştirebiliriz. Dilerseniz borders rengi ile aynı yapıp dilerseniz farklı renkler yapabilirsiniz.

Farklı yaptığınızda tam pencere kenarlarında farklı bir renk görünür aynı yaptığınızda ise renkler bütünleşir.

Ana rengi ve border rengini aynı kullanacaksanız ilk rengi özel renklere eklemeyi unutmayın. Aşağıdak videomuzu izleyerek tüm adımları ve değişimi izleyebilirsiniz. Colar Control’u indirmek için de aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Windows 10'da Renkleri Özelleştirelim

Windows 10'da Renkleri Özelleştirelim

Yazılımı Buradan İndirebilirsiniz. 

 

2 Yorum

  1. Miraç 8 Şubat 2019 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 9 Şubat 2019 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir